Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i wybierz przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.
Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.

Fot. Kaja„Dzieci wcześnie urodzone lub poronione mają takie samo prawo do pogrzebu, jak każdy z nas. Przepisy Kościoła katolickiego nie tylko na to pozwalają, ale wręcz do tego zachęcają" – mówi w rozmowie z KAI kanonista ks. Aleksander Sobczak, wiceoficjał Trybunału Metropolitalnego w Gnieźnie. 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.
KAI: Przepisy dotyczące pochówku dzieci poronionych lub martwo urodzonych są wciąż mało znane. Jak wyglądają kościelne regulacje prawne w tej kwestii?

Przedstawiamy słowniczek pro-life opracowany przez prof. Włodzimierza Fijałkowskiego.

Małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz ich dzieci przestają być już uprzywilejowaną i unikatową wspólnotą, środowiskiem, w którym rodzą się i kształtują kolejne pokolenia - w opinii twórców ideologii gender jest ona reliktem mrocznej przeszłości i siedliskiem przemocy.

fot. ajMieszkam w bloku. Mam osobny pokój. Przede mną regały z książkami, za mną tapczan. Pośrodku stoi biurko. Na nim, od strony okna, znalazł miejsce Mały Jaś. Jest to model 10-tygodniowego dziecka w łonie matki, wielkością, kształtem i nawet masą ciała odpowiadający pierwowzorowi.

fot. kajaNasze czasy oczekują na objawienie się owego geniuszu kobiety, który zapewni wrażliwość na człowieka w każdej sytuacji; wrażliwość - dlatego, że jest człowiekiem, i dlatego, że największa jest miłość.
Jan Paweł II, 17 IV 91 r.

 

Owa miłość tak nierozerwalnie związana z kobiecością wyraża się w komunii i jedności. Droga miłości jest drogą daru.

fot. ajProblem to stary - może nie jak świat, ale prawie: czy kobiety mające małe dzieci powinny pracować zawodowo.