Pochówek dzieci utraconychW poniedziałek 24.10. 2011r, już po raz trzeci odbył się w Siedlcach pogrzeb dzieci nienarodzonych. W uroczystej Eucharystii w katedrze siedleckiej przewodniczył Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski. W koncelebrze uczestniczyło dwudziestu kapłanów.

W homilii Ksiądz Biskup ukazał chrześcijańską perspektywę przeżywania śmierci nienarodzonych dzieci. Przez to trudne doświadczenie, Bóg zaprasza nas, byśmy odnaleźli bardziej siebie, bardziej zrozumieli prawdę o człowieku, by między nami – zwłaszcza w małżeństwie – były głębsze więzi. Łatwiej jest o tym mówić niż to przeżywać. Ale musimy mówić, byśmy żyli nadzieją i byli otwarci na działanie Boga. Odnajdujemy się w zaproszeniu Jezusa: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście". W oparciu o wiarę, możemy kroczyć w nowości życia.

Po zakończonej Eucharystii dwie trumny z ciałami zmarłych nienarodzonych dzieci spoczęły w specjalnie przygotowanej mogile „Dzieci Utraconych" na Cmentarzu Janowskim w Siedlcach. W uroczystościach pochówku udział wzięli rodzice, przedstawiciele władz Miasta Siedlce na czele z Prezydentem, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przedstawiciele Służby Zdrowia, osoby życia konsekrowanego, członkowie Domowego Kościoła.

Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w tę inicjatywę, a także, tym, którzy uczestniczyli w ceremonii pogrzebowej. Pozostajemy w modlitwie, za wszystkich rodziców doświadczonych stratą dziecka, przez wstawiennictwo Błogosławionego Jana Pawła II wierząc, że będzie nam pomagał i błogosławił z domu Ojca w działaniach w obronie życia i rodziny.

Zapraszamy 25 dnia każdego miesiąca do modlitwy w obronie każdego życia ludzkiego, o godzinie 20.30 na falach Katolickiego Radia Podlasie. Modlimy się także o wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło – Życie.

Diakonia Życia – Siedlce- Wiesława i Ryszard Ziółkowscy