Drukuj

fot. kaja"Co dwie głowy, to nie jedna", mówi przysłowie.

Jeszcze lepiej, kiedy jest tych głów więcej - wtedy dopiero ujawnia się bogactwo pomysłów i planów - a tych nie brakuje. 15 września, na pierwszym w tym roku spotkaniu Diakonii, udało nam się zaplanować działanie na kolejne miesiące. Powstały grupy, które będą odpowiedzialne za konkretne zadania, takie jak:

Wiemy już też, że podczas spotkania 15 grudnia, będziemy mieli okazję uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy, a w kwietniu odbędzie się kurs prelegenta.

Na czas tegorocznej formacji obraliśmy lekturę dwóch dokumentów Kościoła: encykliki Humanae Vitae, Pawła VI oraz dokumentu Konferencji Episkopatu Polski z 2009 r. "Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie". Zadecydowaliśmy też, że każdy z członków DDŻ przygotuje prezentację, dotyczącą jednego z tematów związanych z działalnością diakonii.

Czyli... będzie się działo!

Tym lepiej, że spotkanie rozpoczęło się Eucharystią - wszystkie plany zostały oddane w DOBRE RĘCE. Niemniej, jako że modlitwa potrzebna jest zawsze - prosimy o nią przez cały czas. W końcu to, co robimy, nie ma być naszym dziełem.