Drukuj

stop-aborcji-tak-dla-zyciaW dniach 16 – 18 listopada 2012 r. w Domu Rekolekcyjnym w Maćkowicach odbyły się pierwsze w historii Diecezji Rzeszowskiej Rekolekcje Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie. Rekolekcje prowadził Ks. Grzegorz Kot – Moderator Diecezjalnej Diakonii Życia oraz Małgorzata i Artur Berłowscy – Para Odpowiedzialna za Diakonię Życia w Domowym Kościele. W rekolekcjach uczestniczyło 12 rodzin z Domowego Kościoła oraz 12 osób z Oazy Młodzieżowej - razem 47 osób, wśród których najmłodszym uczestnikiem była 4-miesięczna Karolinka.

Każdego dnia rekolekcji gromadziliśmy się na wspólnej Eucharystii, Liturgii Godzin i Namiocie Spotkania. W sobotę Izabela i Damian Marondlowie przeprowadzili bardzo ciekawe warsztaty pn.: „Ja i moje początki” oraz „„Konflikty są nieuniknione – rozwiązywanie konfliktów”, a w niedzielę wysłuchaliśmy prelekcji pt. „Diakonia Życia – zadania i formy działalności” wygłoszonej przez parę prowadzącą. Dodatkowo w piątek i sobotę późnym wieczorem obejrzeliśmy bardzo wartościowe filmy, tematycznie wpisujące się w nasze rekolekcje: „October Baby” i „Odważni”.

Bardzo ważna była sobotnia osobista  Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Oczywiście mieliśmy również czas aby wspólnie porozmawiać przy kawie, herbacie i ciastku.

Dla nas wszystkich był to błogosławiony czas. Czuliśmy modlitwę wielu osób o to, by te rekolekcje się odbyły. Godzina świadectw uzmysłowiła nam wszystkim, jak Bóg realnie działa w sercach i czyni cuda. Owoce Jego działania będą z pewnością widoczne w życiu wszystkich, którzy uczestniczyli w rekolekcjach, ale wierzymy także, że i w działaniu naszej diecezjalnej Diakonii Życia.

Bogu niech będą dzięki!

 Małgorzata i Artur Berłowscy

Świadectwa uczestników

„Dzięki tym rekolekcjom zobaczyłam autentyczną miłość, która trwa między małżonkami pomimo upływu lat. Mogłam dużo skorzystać z ich doświadczenia i świadectwa, które dawali własnym życiem. To tylko niektóre rzeczy z bardzo wielu, za które dziękuję bogu. Za ten błogosławiony czas Chwała Panu!”                                                                                                                            

Ola

„Rekolekcje były wspaniałym przeżyciem tzw. „weekendu”. Modlitwa i obowiązki przy posłudze i przy opiece nad własnymi dziećmi bardzo nas małżonków zbliżyła. Duża zasługa pozostałych uczestników rekolekcji, którzy byli bardzo mili i otwarci”.                                                    

Katarzyna

„Dla mnie rekolekcje były bardzo ciekawe, a przede wszystkim ukazały mi w jaki sposób patrzeć na trudne tematy. Czuję, że ten czas spędzony blisko Boga zaowocuje. Jeśli chodzi o organizację, to bardzo mnie zdziwiła sprawność, ilość i jakość posiłków. Uważam, że warto było tu przyjechać, oby więcej takich spotkań”.                                                                                                        

Agnieszka

„Pan jest moim Pasterzem, przyprowadził mnie i mojego małżonka na rekolekcje Diakonii Życia, które po raz pierwszy odbyły się. Wielka radość i pokój jest w moim sercu, wypełnia je miłość Boża. Pan dał poznać swoją moc, udzielił światła, w którym wiele dał mi poznać. Pan umocnił moją wiarę, naszą miłość, wylał obfitość łask na nas i nasze rodziny. Niech będzie Bóg uwielbiony, niech uwielbione będzie Święte Imię Jego! Alleluja!”.                                                                          

Teresa

„Rekolekcje Diakonii Życia były dla mnie ciekawym doświadczeniem Ruchu. Połączenie rodzin i młodzieży, myślę, że jest bardzo dobre, ponieważ daje głębsze poznanie działalności żywego Kościoła. To, że byliśmy tu razem nauczyło nas tego, że ruch pomimo wielu organizacji powinien być jednością. Patrząc na małżeństwa i rodziny wiem, że swoją formację chcę kontynuować w przyszłości w mojej własnej rodzinie. Rekolekcje były dla mnie ogromnym umocnieniem w wierze. Za ten błogosławiony czas Chwała Panu!”.                                                                                  

Ola

„Ogromne doświadczenie jedności Kościoła, jedności Ruchu Światło-Życie i wartości diakonii”.

Magdalena

„Gdy ustalaliśmy temat rekolekcji - zastanawiałem się w jaki sposób tym razem zły zaatakuje aby nie dopuścić do owoców rekolekcji - do uzdrowienia i przebaczenia. I nie pomyliłem się. Po raz kolejny przekonałem się, ze gdzie dzieje się dobro - zły atakuje. Ból zęba, który rozpoczął się w piątek wieczorem nie pozwolił mi zaangażować się w należyty sposób w prowadzenie rekolekcji. Ale po raz kolejny dobro zwycięża. Pan sprawił, że Iza pozostawiona sama sobie wyśmienicie poradziła z zaistniałą sytuacją. Duch święty prowadził spotkania i wjechał niczym walec w nasze serca powodując wiele przewrotów. Aż serce mi się radowało, gdy na godzinie świadectwa usłyszałem o tylu życiowych zmianach w postaci przebaczeń, o zbliżeniu się do Boga. Nawet dla jednego przypadku warto byłoby, aby te rekolekcje się odbyły, a tu tyle wspaniałych Bożych wydarzeń miało miejsce. Boże dziękujemy …”.

PS. Po powrocie do domu - ból zęba ustąpił, jakby nigdy nic…

Damian

„Tematyka i treści przekazywane przez te 3 dni wpisały się doskonale w to, co przeżywam przez ostatni czas. Wszystko, co usłyszałam gdzieś we mnie teraz dojrzewa. Zrozumiałam, że wszystko muszę oddać w ręce Jezusa, przede wszystkim to, co najbardziej boli. Doświadczenie przebywania wśród rodzin dało mi ogromną refleksję na temat mojej rodziny. Osoby tutaj spotkane będą z pewnością dla mnie wzorem i przykładem. Nie cofnę już tego, co otrzymałam złego od moich rodziców, od dawna pracuję nad tym, aby zapomnieć o wszystkich przykrościach. Wiem, że po tych rekolekcjach i oddaniu tego Chrystusowi będzie mi łatwiej poradzić sobie ze wszystkim, co gdzieś w środku bardzo boli. Wiem, że Bóg chciał żebym tutaj była, że chciał, abym otrzymała dar życia i to On jest dla mnie prawdziwym Ojcem. Nigdy nie jest za późno, aby się nawrócić. Wyjeżdżam stąd z ufnością, która usuwa mój niepokój, bo doświadczyłam, że jestem potrzebna i kochana”.    

Monika

„Te rekolekcje dały mi wiarę w to, co było nie możliwe a stało się możliwe to – tylko w miłości i w zaufaniu Panu naszemu stwórcy i kochanemu Tacie. Zaczynamy od nowa iść z małżonkiem naszą wspólną drogą, tylko tym razem z Panem Bogiem. Bóg zapłać za te rekolekcje, które odmieniły moje życie, moje serce i mojego ducha. Z darem Błogosławieństwa i radością w sercu dziękuję. Alleluja!”

Anonimowa uczestniczka

„Pragnę podziękować Panu Bogu za błogosławiony czas rekolekcji Diakonii Życia przeżyty wspólnie z młodzieżą, która była dla mnie świeżym powiewem radości i młodości wyrażanej codziennie muzyką i śpiewem. Dziękuję Panu Bogu za ks. Grzegorza, Gosię i Artura, którzy wszystko świetnie przygotowali i troszczyli się o nas. Dziękuję za słowa, która dla nas głosili. Dziękuję za Izabelę i Damiana i warsztaty prowadzone przez nich, za wszystkie małżeństwa z małymi dziećmi i za każdego uczestnika z osobna. Najwspanialszym przeżyciem dla mnie była Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, gdzie mogłam być z Nim twarzą w twarz, czuć jego miłość i spokój, zawierzyć całe swoje życie. Dziękuję za wszystko.”.                                   

Maria

„Wspólne rekolekcje, czyli młodzież i rodziny, jest wielkim bogactwem dla wszystkich, czyli przez to dzielenie się życiem”.                                                                                                                  

Andrzej