Drukuj


W dniu diecezjalnej modlitwy o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, 27 kwietnia 2013 roku, spotkali się członkowie Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, którzy, odczytując Boże wezwanie do podjęcia służby życiu, utworzyli Diecezjalną Diakonię Życia.

Są to cztery małżeństwa z Domowego Kościoła: Joanna i Grzegorz Jabłońscy ze Sławska, Małgorzata i Piotr Telegowie z Koszalina, Joanna i Krzysztof Kaczmarczykowie z Ustki oraz Ewelina i Adam Kościelni z Kołobrzegu, a także s. Magdalena Kozłowska ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. W zastępstwie ks. Piotra Wieteski, który ma podjąć posługę moderatora Diakonii Życia, w spotkaniu uczestniczył ks. Jacek Lewiński, moderator diecezjalny Domowego Kościoła.

Całe grono jest pełne zapału i gotowości do modlitwy, formacji i podjęcia nowych zadań. Parą odpowiedzialną za Diakonię Życia zostali wybrani Małgorzata i Piotr Telegowie. Do posługi w tej nowo powstałej diakonii diecezjalnej zaproszone są małżeństwa z Domowego Kościoła i młodzież z Ruchu Światło-Życie. Z takim zaproszeniem członkowie Diakonii Życia pojawią się na tegorocznych oazach wakacyjnych. Najbliższe zadanie diakonii to zaangażowanie w Marsze dla Życia i Rodziny, które odbędą się w niedzielę, 26 maja br. w kilku miastach diecezji.