rekolekcje w Maćkowicach„...Musimy mieć świadomość, że jako ludzie Ruchu staniemy w obliczu działań wojennych. Pierwszą armią, która będzie musiała stanąć do walki, będzie Diakonia Życia..."

(Ks. A. Wodarczyk 2010)

W dniach od 22 do 24 października 2010 roku, w gościnnym Domu Rekolekcyjnym naszego Ruchu w Maćkowicach, odbyły się kolejne rekolekcje DŻ, prowadzone przez Księdza Moderatora naszej diakonii.

Dziękujemy za pełną zaangażowania obecność przedstawicielom większości rejonów naszej Diecezji (25 dorosłych i 5 dzieci) oraz 6 osobowej grupie studentek KUL (głównie rodem z Podkarpacia), które przybyły wraz z Ks. Łukaszem Haduchem wprost z Lublina.

Konferencje Ks. Stanisława Czenczka ukazały nam aktualność Adhortacji „Familiaris consortio" we współczesnym świecie. Część warsztatowa rekolekcji (zgodnie z materiałami otrzymanymi od Agaty i Krzysztofa Jankowiaków) skupiała się wokół tematów praktycznych, związanych z posługiwaniem członków diakonii. Obejmowała m.in. przygotowywanie konspektów i prezentacji multimedialnych, pomocnych podczas głoszenia prelekcji oraz odnajdywanie właściwych odpowiedzi na trudne pytania, z którymi spotykamy się w naszej posłudze.

Nie zabrakło też okazji do podzielenia się owocami dotychczasowej posługi oraz do określenia zadań dla rejonowych diakonii życia w nowym roku formacyjnym. Pragniemy podkreślić, ze obecność „filii lubelskiej" bardzo ożywiła i ubogaciła nasze spotkania oraz nadała im młodzieńczego ducha.

Elżbieta i Jacek Stankiewiczowie