Drukuj

słuchamy prelekcji20 listopada 2010, w gościnnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach, członkowie Diakonii Życia przeżywali dzień skupienia we wspólnocie z diecezjalnymi Doradcami Życia Rodzinnego.

Dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, przedstawił nam problematykę obrony życia jako szczególnego zadania katolików świeckich.

Nawiązując do 30-letniej historii działalności Krucjaty Modlitwy w obronie poczętych dzieci, przekonał nas, że działania oparte na modlitwie przyniosły ogromną poprawę sytuacji poczętych dzieci w Polsce. Dlatego wszyscy członkowie Krucjaty jako jedno ze zobowiązań mają modlitwę dziękczynną za łaski w tej dziedzinie. Bardzo mocno te słowa i podane statystyki przemówiły do mnie i wzmocniły moją wiarę i nadzieję. Do tej pory przede wszystkim koncentrowałam się na tym jak jest źle i ile jeszcze trzeba zrobić.

Spotkanie to zachęciło mnie do podejmowania modlitwy i konkretnej pracy w intencji obrony życia. Zachętą były cytowane słowa św. Pawła "Gdzie wzmógł się grzech tam jeszcze obficiej rozlała się łaska" i oparta na nich myśl prelegenta, że skoro Pan Bóg dopuścił do takiego zła w dziedzinie przekazywania życia, to potencjalnie przygotowana jest ogromna łaska. Jeżeli znajdą się ludzie, którzy podejmą współpracę z tą łaską, to będą działy się cuda.

W latach funkcjonowania ustawy o dopuszczalności przerywania ciąży ginęło od 800 tys. do miliona polskich dzieci rocznie. Obecnie rzetelne, niezawyżone szacunki podają, że w podziemiu aborcyjnym ginie 7-14 tys. dzieci rocznie. Oznacza to uratowanie milionów istnień ludzkich ale także uratowanie sumień matek, ojców i lekarzy.

Jest zachęta abyśmy obficie korzystali z zasobów strony
www.pro-life.pl (zwłaszcza z zakładki: Opracowania), kopiując je i rozpowszechniając. Jest tam mnóstwo szczegółowo opracowanych danych, które przytaczał dr Zięba. Zdobywanie wiedzy faktograficznej jest warunkiem odważnego i mądrego opowiadania się za życiem. Jednym bowiem z mechanizmów, którymi posługują się zwolennicy cywilizacji śmierci, jest fałszowanie informacji np. sondaży i statystyk.

Na koniec kilka myśli prelegenta mobilizujących do podejmowania wysiłku.

"Nie ma dobra bez ofiary. Musimy bardzo ciężko pracować na rzecz życia. Nie mamy dostępu do mediów, ale mamy inne możliwości. Podstawą jest modlitwa. Nie wierzę w żadne działanie, które nie jest zbudowane na modlitwie."

Urszula Bieda