Drukuj

fot. EJSMarsze i Festiwale Życia, Duchowe Adopcje, i inicjatywy ustawodawcze przeciwko aborcji - tak w całym kraju obchodzony będzie Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia, przypadające kolejno 24 i 25 marca. W wydarzenia związane z tymi dniami włącza się Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie.

Diakonia Życia Diecezji Rzeszowskiej jak co roku włączyła się w realizację „Programu Obchodów VII Narodowego Dnia Życia w Diecezji Rzeszowskiej 2011 r."" Program obchodów zamieszczono na stronie internetowej Domowego Kościoła. Ponadto na spotkaniu w pierwszą sobotę marca Diakonia Życia zachęcała członków DK do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji w swoich parafiach (rozdawano deklaracje i foldery). Halina i Jurek z rzeszowskiej DŻ są odpowiedzialni za przeprowadzenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Sanktuarium NNMP w Tarnowcu dnia 25.03. na Mszy św. o godz. 18.00.

W Warszawie Diakonia Życia jest jednym z organizatorów Marszu Świętości Życia „Światło dla życia". Informacje o marszu umieszczono na diecezjalnej stronie Ruchu. Na stronie tej znalazły się również informacje o akcji modlitewnej „Uratuj świętego".

Diakonia Życia Archidiecezji Katowickiej zachęcała wszystkich członków Ruchu do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji w ramach poszczególnych wspólnot i parafii. Wezwanie pojawiło się w komunikacie z diecezjalnego spotkania animatorów DK i spotkania DDJ poprzedzających Dzień Świętości Życia. Tomek, odpowiedzialny za katowicką DŻ, osobiście zachęcał do włączenia się w to dzieło na diecezjalnym spotkaniu animatorów DK. Zachęta pojawiła się również na stronie www diakonii. Kilka wspólnot kontaktowało się w tej sprawie z diakonią. W tych wspólnotach i w swoich parafiach członkowie diakonii bezpośrednio włączą się w uroczystość przyjęcia Duchowej Adopcji przez prelekcje i świadectwa.

Diakonia Życia Diecezji Łomżyńskiej podjęła się organizacji Marszu dla Życia i Rodziny (w Łomży, w Ostrołęce i w Wyszkowie). Ponieważ w marsz wpisana jest Duchowa Adopcja również i w tym kierunku zostały podjęte działania. Np. w Ostrołęce 20.III (niedziela) w sześciu parafiach zostaną rozdane foldery zachęcające do złożenia deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również w kontekście Dnia Świętości Życia odbyły się dwie audycje na falach diecezjalnego Radia Nadzieja prowadzone przez naszą Diakonię. Jedna z nich dotyczyła ostatniego etapu w życiu człowieka druga bezpośrednio świętości życia. Temat został również poruszony na łamach Tygodnika Diecezjalnego Głos Katolicki.

W Przemyślu Diakonia Życia jest współorganizatorem II Przemyskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Przedstawiciele Diakonii i inni członkowie Ruchu prowadzą część punktów programu marszu łącznie z głównym wykładem, który bezpośrednio po marszu odbędzie się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.
Diakonia Życia Rejonu Krosno zorganizowała w Sanktuarium. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym spotkanie modlitewne w Wigilię Dnia świętości Życia 24 marca 2011 r. w intencji obrony życia i rodzin z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji.
W każdej parafii archidiecezji przemyskiej, w której istnieją wspólnoty Ruchu organizowane są nabożeństwa z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji według. materiałów przygotowanych przez rejonowe diakonie życia.

W diecezji sandomierskiej Diakonia Życia współorganizuje pierwszy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Odbędzie się on 26 marca.

W Radomiu Diakonia Życia włącza się w inicjatywy podjęte przez diecezjalne duszpasterstwo rodzin – Triduum przed Dniem Świętości Życia, Marsz dla Życia, Duchową Adopcję.

Siedlecka Diakonia Życia skierowała do wspólnot Ruchu zaproszenie do organizowania i wzięcia udziału w swoich rejonach i parafiach w dniach 22-25.03.2011 r. w Triduum przed Dniem Świętości Życia. Zaproszenie wraz z propozycją przebiegu Triduum pojawiło się na stronie diecezjalnej Ruchu.

Zachętę do duchowej adopcji skierowała do wspólnot Ruchu również Diakonia Życia diecezji świdnickiej.

Dana i Darek z Oleśnicy jak co roku organizują Duchową Adopcję w swojej parafii. Zorganizowali również w kościele wystawę - wypowiedzi JP II na temat potrzeby ochrony życia. Wcześniej umieścili artykuł poświęcony Duchowej Adopcji w gazetce parafialnej.

Magda i Piotr z Łodzi zorganizowali w swojej parafii akcję "Uratuj Świętego" – są odpowiedzialni za przygotowanie nowenny. W niedzielę 20 marca w czasie Mszy zachęcali do udziału w akcji i mówili o potrzebie duchowej adopcji.