Warning: imagejpeg(/var/www/cdz/htdoc/images/Lipniki/thumbs/60.jpg): failed to open stream: Permission denied in /var/www/cdz/htdoc/plugins/content/sige/sige.php on line 914

Warning: imagejpeg(/var/www/cdz/htdoc/images/Lipniki/thumbs/61.jpg): failed to open stream: Permission denied in /var/www/cdz/htdoc/plugins/content/sige/sige.php on line 914

Warning: imagejpeg(/var/www/cdz/htdoc/images/Lipniki/thumbs/62.jpg): failed to open stream: Permission denied in /var/www/cdz/htdoc/plugins/content/sige/sige.php on line 914

Warning: imagejpeg(/var/www/cdz/htdoc/images/Lipniki/thumbs/63.jpg): failed to open stream: Permission denied in /var/www/cdz/htdoc/plugins/content/sige/sige.php on line 914

LipnikiW dniach od 29 do 31 maja 2015 r. w Diecezjalnym Ośrodku Profilaktyki i Wychowania im. Św. Józefa w Lipinkach odbyła się Oaza Modlitwy Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej.

Rekolekcje poprowadził ks. Jan Kobak – Moderator Diecezjalnej Diakonii Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie.

W rekolekcjach uczestniczyło 39 osób (w tym: 7 małżeństw z Domowego Kościoła wraz z dziećmi oraz 8 osób z Oazy Młodzieżowej).

Każdego dnia rekolekcji gromadziliśmy się na wspólnej Eucharystii, Liturgii Godzin i Namiocie Spotkania. Bardzo ważna była osobista Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z sakramentem pojednania z Bogiem. W sobotę mieliśmy spotkanie w grupach, które dotykało ważnej kwestii naszej posługi w małżeństwie, rodzinie, wspólnocie, Kościele i świecie.

Oczywiście był też czas aby wspólnie porozmawiać przy kawie, herbacie i ciastku.

Dla nas wszystkich był to czas błogosławiony. Czuliśmy modlitwę wielu osób o to, by te rekolekcje się odbyły. Godzina świadectw uzmysłowiła nam wszystkim, jak Bóg realnie działa w sercach ludzi i czyni cuda. Owoce Jego działania będą z pewnością widoczne w życiu wszystkich, którzy uczestniczyli w rekolekcjach, ale wierzymy także, że i w działaniu naszej diecezjalnej Diakonii Życia.

Bogu niech będą dzięki!    

Ks. Grzegorz Kot oraz Małgorzata i Artur Berłowscy

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej

 

Świadectwa uczestników 

“Dwa dni w Lipinkach. To dobry czas, to czas modlitwy. Rekolekcje prowadził ks. Jan Kobak. Pochylalismy się nad Spotkaniem z Panem w osobistym dialogu, a ks. Jan w postawie ogromnej pokory wskazywał właśnie na Jezusa. Kiedyś ks. Ryszard Nowak powiedział nam, że kapłan powinien być jak witraż, nie zatrzymywać na sobie, lecz wskazywać na Pana Jezusa. Jako małżonkowie mamy szczęście spotykać na swej drodze takich kapłanów. Są nimi ks. Ryszard Nowak i ks. Bogusław Jaworski. Taki dar odkrywamy też u ks. Jana”.
Chwała Panu!

Izabela i Damian 

„Zanim pojechałam na oazę modlitwy Diakonii Życia Ruchu Światło Życie moje życie duchowe mocno odbiegało od ideału. Wysoko konsumpcyjne życie w biegu - tak krótko można je podsumować. Mimo, iż zawsze byłam wierzącą i praktykującą katoliczką, moja praktyka religijna była dość powierzchowna.

Gdy dowiedzieliśmy się z mężem o tych rekolekcjach pomyśleliśmy, że to coś dla nas. Wiedzieliśmy, że będzie to dobrze spędzony czas z innymi ludźmi, którzy tak jak my chcą umacniać swoją wiarę. Jednakże efekty przerosły nasze oczekiwania. Z każdą chwilą utwierdzałam się w przekonaniu, że te rekolekcje są jakby mi dedykowane, że to Jezus skierował mnie tu by rozwiać moje wątpliwości, pokazać jak się modlić, jakie wartości są w życiu najważniejsze, jak życie w Bogu ma ogromny wpływ na jakość naszej codzienności.

Konferencja o modlitwie wywarła na nas największe wrażenie. Uświadomiła nam jak powinna wyglądać, jaką mieć formę i przede wszystkim, że liczy się jakość, a nie ilość.

W trakcie tak zwanego "namiotu spotkania"  wybrałam przypadkowe fragmenty Pisma Świętego. Po wnikliwej analizie ku mojemu zdumieniu zdałam sobie sprawę jak trafnie i bezpośrednio Jezus przemawia do mnie. Pokazuje mi jak żyć i odpowiada na od dawna nurtujące mnie pytania. To było coś niesamowitego, taka prawdziwa rozmowa z Bogiem.

Jestem przekonana, że te rekolekcje będą miały wpływ na moje, a tym samym mojej rodziny, dalsze życie i relacje z Bogiem”.

Agata

“O możliwości uczestniczenia w rekolekcjach Diecezjalna Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie dowiedziałem się od bratowej, w związku z tym, że w ostatnim czasie wspólnie z żoną mamy dużo obowiązków i pracy początkowo nie byłem entuzjastycznie nastawiony. Po kilku dniach pomyślałem, że rekolekcje mogą być dobrym czasem na zwolnienie tempa i refleksję. Zdecydowaliśmy się pojechać. Czas spędzony na modlitwie i konferencjach utwierdził mnie, że "tym, co powinno być dla nas na pierwszym miejscu – zawsze i absolutnie na pierwszym miejscu – jest miłość Boża, miłość, która nas wyprzedza, bo nas stworzyła, odkupiła i oczekuje na nas" (Szkaplerz – życie na wzór Maryi, Philippe de Jesus-Marie OCD). Wspólna modlitwa oraz dyskusje nad Pismem Świętym pobudziły mnie do zastawienia oraz ponownego spojrzenia na swoje życie. Jest wiele spraw nad którymi muszę pracować aby stawać się lepszym i być bliżej Boga”.

Olek

  • 60
  • 61
  • 62
  • 63