Rząd brytyjski, powodowany troską o zmniejszenie liczby nastolatek zachodzących w ciążę, sugeruje młodzieży zainteresowanie się seksem oralnym - donosił The Times z 26 II 2003 r..

 


Przeciwnicy takiego podejścia argumentują, że efekty mogą się okazać odwrotne do zamierzonych - zamiast zapobiegać niepożądanym ciążom,popierany przez rząd program edukacji seksualnej będzie stymulował zainteresowanie młodzieży pożyciem płciowym. 

Program, opracowany przez uniwersytet Exeter i popierany przez resorty zdrowia i edukacji, obejmuje szkolenie nauczycieli w zakresie przekazywania młodzieży szkolnej wiedzy o "przystankach" przed podjęciem właściwych stosunków seksualnych. Uczniów należy zachęcać do odkrywania nowych "poziomów intymności", w tym seksu oralnego, jako alternatywy dla stosunków płciowych.  

Ponad 100 tysięcy nastolatków objęto już takim szkoleniem. The Times informuje, że problem niepożądanych ciąż u nastolatek jest w Wielkiej Brytanii najpoważniejszy w Europie, ale nie podaje konkretnych danych.