fot. kajaChcąc wejść z kimś w bliski związek, nawiązać autentyczny kontakt, należy się na tego człowieka otworzyć. alienacja swego prawdziwego "ja", zamknięcie się w sobie, wstrzymuje rozwój osobowości człowieka.  Taki człowiek nie potrafi nikogo naprawdę pokochać, ani też być przez kogoś kochanym i zaakceptowanym.

To jeden z tematów wywołujących wielkie dyskusje i budzący wiele emocji. Jak to jest z mieszkaniem razem przed ślubem?

Europejski Trybunał Praw CzłowiekaTytuły wiadomości o wyroku, który został wydany 16 grudnia 2010 r., mogą nieco dziwić. „Kolejny skandaliczny wyrok Trybunału Praw Człowieka" – stwierdziła informacja na portalu Stowarzyszenia im. Piotra Skargi. „Irlandia przegrywa bój o aborcję" – ogłosiła „Rzeczpospolita". „Irlandia nie musi legalizować aborcji" – to tytuł wiadomości Katolickiej Agencji Informacyjnej. „Nie istnieje powszechne prawo do aborcji" – możemy przeczytać w serwisie Human Life International Polska.

Okno-Zycia-2Ponad czterdzieścioro dzieci w ciągu pięciu lat zostało pozostawionych w Oknach Życia, działających w całej Polsce. Od czasu założenia pierwszej placówki w Krakowie w 2006 r., niemal w każdej diecezji powstało miejsce, w którym matki pozbawione oparcia najbliższych, mogą bezpiecznie i bez konsekwencji prawnych pozostawić swoje dzieci. 

Pierwszy był Kraków

Pomysł jest prosty – okno otwiera się od strony ulicy (zazwyczaj budynek, w którym jest zainstalowane, znajduje się w centrum miasta lub łatwo dostępnych dzielnicach), wewnętrzne pomieszczenie jest ogrzewane i z wentylacją. Otwarcie drzwi automatycznie uruchamia alarm, dziecko jest niezwłocznie dowożone do szpitala na oddział noworodków i po badaniach można już uruchomić procedury adopcyjne.

nowy domCzyli co każdy oazowicz powinien wiedzieć o adopcji i opiece zastępczej

 

„I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje"Mt 18, 5)

 

fot. kajaByć moze zdziwił kogoś temat tego artykułu. Wydaje się przecież, że kłopoty z okazywaniem miłości mają tylko nastolatkowie (dla których głównym problemem jest to, czy pocałunek jest grzechem) albo narzeczeni, którzy nie umieją wytrwać w czystości. W małżeństwie zaś żadnych kłopotów w tej sferze nie ma, wszystko przecież już wolno.

Czy w małżeństwie nie ma żadnych kłopotów z okazywaniem miłości? I czy "wszystko wolno"?