Obrońcy życia z 18 krajów spotkają się na Jasnej Górze

Czarna MadonnaObrońcy życia z 18 krajów spotkają się 28 stycznia na Jasnej Górze, by zawierzyć cywilizację życia Matce Bożej. Zostanie też poświęcona kopia obrazu Czarnej Madonny, która odbędzie potem pielgrzymkę „od oceanu do oceanu” – zaczynając od Rosji przez Azję i Europę, od Władywostoku do Fatimy.

W uroczystości wezmą udział przedstawiciele ruchów pro-life z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Słowacji, Czech, Węgier, Austrii, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i USA. Będą obecni także kapłani oraz przedstawiciele prawosławnych ruchów obrony życia z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Przybędzie też nowy wiceprezydent Human Life International z USA – o. Peter West.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 18.30 w Kaplicy Jasnogórskiej. Podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka nastąpi „Akt Powierzenia w Ręce Matki Bożej Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości na Świecie”. Zostanie on odczytany w trzech językach.

Podczas uroczystości zostanie poświęcona kopia Ikony Jasnogórskiej. Zgodnie z zamierzeniem Międzynarodowego Komitetu jest ona przeznaczona do peregrynacji w intencji ochrony cywilizacji życia „Od oceanu do oceanu” – zaczynając od Rosji przez Azję i Europę – od Władywostoku do Fatimy. 28 stycznia rano zbierze się Międzynarodowy Komitet i podejmie decyzje odnośnie czasu, trasy i formy tej pielgrzymki.

„Przeprowadzenie ikony linią frontu, gdzie jest największe zagrożenie i trwa zmaganie w obronie życia, jest starą chrześcijańską tradycją, żywą zarówno w Kościele katolickim, jak i prawosławnym – przypomina Ewa Kowalewska z Human Life International – Polska. – Wielki kult Maryi, Matki Chrystusa, łączy nasze bratnie Kościoły, a sprawa obrony życia jest uznawana za priorytetową. Z ruchami pro-life na Wschodzie bardzo pozytywnie współpracujemy już ponad 20 lat”.

Szacuje się, że każdego roku na skutek aborcji ginie ok. 50 mln dzieci. Obecnie liczba ofiar dochodzi do 2 mld. Jest ona w rzeczywistości znacznie większa, gdyż nie uwzględnia działania coraz popularniejszych ostatnio środków wczesnoporonnych oraz ofiar procedury „in vitro”. Trwa potężny atak na rodzinę. Coraz więcej krajów legalizuje eutanazję.

Poświęcana ikona jest przeznaczona dla prawosławnego ruchu pro-life w Rosji, który rozpocznie pielgrzymkę. Głównym organizatorem i koordynatorem jest Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human Life International – Polska.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply