Ks. prof. Longchamps de Berier: kwestie bioetyczne przed wyborami to element gry politycznej

Projekt Balickiego dopuszcza m.in. tworzenie i zamrażanie wielu zarodków oraz licencjonowanie lecznic, w których wykonywane są zapłodnienia metodą in vitro. Z kolei projekt Piechy całkowicie zakazywał in vitro, ale dopuszczał możliwość adopcji zarodków, które zostałyby wytworzone przed wejściem w życie nowych przepisów.
Ks. prof. Longchamps de Berier zaznaczył w rozmowie z KAI, że jako kościelnemu ekspertowi bioetycznemu trudno jest mu komentować tę sprawę w okresie przedwyborczym.
Zdaniem członka Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych, obecnie „trzeba brać pod uwagę to”, że kwestie bioetyczne mogą „być elementem czystej gry politycznej”, gdyż „nie o meritum tu chodzi”.
Jak wyjaśnił, dzisiejszy tok wydarzeń w sprawie procedowania ustawodawstwa bioetycznego był do przewidzenia. – Zbliża się kampania wyborcza. Sprawa jest polityczna i chyba nie wymaga merytorycznego komentarza. Politycy różnych opcji mają się ku sobie, więc próbują wykonywać takie, a nie inne ruchy – powiedział ks. Longchamps de Berier.
Katolicka Agencja Informacyjna
Leave a Reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.