Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności modli się za życie

obraz ZwiastowaniaW dniach 26-28 listopada w Porszewicach k. Łodzi odbywała się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności – rekolekcje głównych odpowiedzialnych Ruchu, prowadzone przez moderatora generalnego ks. Adama Wodarczyka. Uczestnicy rekolekcji włączyli się w modlitwę w intencji poczętego życia w odpowiedzi na wezwanie papieża Benedykta XVI.

Homilia podczas nieszporów rozpoczynających Adwent została – w nawiązaniu do papieskiego wezwania – poświęcona służbie życiu, aktualnym zagrożeniom w tej dziedzinie, wyzwaniom, na które trzeba odpowiadać. Moderator generalny podkreślił po raz kolejny rolę Diakonii Życia jako stającej na pierwszej linii walki o człowieka. Podkreślił, że zadaniem Ruchu jest przygotować jak największą liczbę proroków cywilizacji życia i miłości dla dzisiejszego świata.

Wieczorem uczestnicy ORDJ zebrali się na specjalnym czuwaniu w intencji poczętego życia – w łączności z Ojcem świętym i szczególnie wszystkimi wspólnotami Ruchu zbierającymi się w tym dniu na modlitwie. Czuwanie przygotowane przez Centralną Diakonię Życia miało formę nabożeństwa Słowa Bożego, z uwielbieniem Boga dawcy życia i modlitwą błagalną, do której inspirację stanowiły świadectwa. Uczestnicy ORDŻ modlili się przy kopii obrazu Zwiastowania z sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu (archidiecezja przemyska). Czuwanie zakończyła modlitwa ułożona specjalnie na ten dzień przez Benedykta XVI (opublikowana dzień wcześniej).

Tutaj przeczytasz o inicjatywach podejmowanych w odpowiedzi na apel Benedykta XVI przez diecezjalne Diakonie Życia.

czuwanieczuwanieczuwanieczuwanieczuwanie

You Might Also Like

Leave a Reply