Rozpoczął się Płocki Tydzień Rodziny

„Płock Rodziną Stoi” – pod takim hasłem w dniach 27 maja – 2 czerwca w Płocku trwać będzie II Płocki Tydzień Rodziny. W programie znajdą się m.in. koncerty, projekcje filmów, spotkania z dziennikarzami. Tydzień zwieńczy pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molli w parafii św. Jakuba, w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa.

„Wybrałam życie” – tak zatytułowano spotkanie dziennikarką Brygidą Grysiak w kościele parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku we wtorek 28 maja o godz. 19.00. Z kolei w środę 29 maja z aktorem Lechem Dyblikiem spotka się młodzież z LO. im. Stanisława Małachowskiego i LO. im. Władysława Jagiełły.

W czwartek 30 maja płocczanie zostali zaproszeni przez bpa Piotra Liberę na uroczystość Bożego Ciała z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestyno Migliore. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, na zakończenie gość skieruje do płocczan swoje słowo.

Z kolei w piątek 31 maja, o godz. 18.00 w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym „Studnia” przy ul. Górna 1A odbędą się warsztaty dla małżeństw „Nawigacja w rodzinie”. W sobotę 1 czerwca całe rodziny będą mogli świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka w ZOO i Parku Północnym na osiedlu Podolszyce Północ. Natomiast o godz. 18.00 w Novym Kino Przedwiośnie odbędzie się projekcja filmu „Odważni”, dotyczącego problemu ojcostwa.

W ostatnim dniu Tygodnia Rodziny o godz. 9.00 z kościoła parafii św. Stanisława Kostki do kościoła parafii św. Jakuba w Imielnicy wyruszy pielgrzymka w intencji małżeństw, które mają problem z poczęciem dziecka. Pielgrzymi będą iść do relikwii św. Joanny Beretty Molla. O godz. 12.00 wezmą udział we Mszy św. z prośbą o dar potomstwa. Po Mszy św. zaplanowano program artystyczny zespołu „Bemolla” oraz koncert zespołu „40, 30 na 70″ – na placu przy kościele św. Jakuba w Płocku-Imielnicy.

Organizatorami II Płockiego Tygodnia Rodziny są: pełnomocnik Prezydenta Płocka ds. Organizacji Pozarządowych, wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Wydarzeniu patronuje biskup płocki Piotr Libera i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply