USA: kierowcy będą mogli manifestować poparcie dla życia

fot. ekai.plKierowcy ze stanu Massachusetts w USA będą mogli zamanifestować swoje poparcie dla ruchu obrony życia, kupując specjalne tablice rejestracyjne.

Na tablicach, które mają być dostępne już pod koniec tego miesiąca, umieszczony będzie napis „Wybierz życie”.

Stało się tak dzięki indywidualnej inicjatywie mieszkanki stanu, Merry Nordeen, która rozpoczęła zabiegi w tej sprawie cztery lata temu. By osiągnąć swój cel, kobieta musiała zebrać grupę 3 tys. osób gotowych zamówić takie tablice.

Antyaborcyjne tablice z dziecięcym rysunkiem dziewczynki i chłopca na żółtym tle dołączą do innych popularnych tablic samochodowych w tym stanie, promujących działania na rzecz środowiska, sportu i zachęcających do akcji charytatywnych.

Za tablicę zapłacić trzeba 52 dolary. Cześć uzyskanych pieniędzy przeznaczona jest na pomoc kobietom w ciąży, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Tablice manifestujące sprzeciw wobec aborcji są także dozwolone w kilku stanach USA. W niektórych jednak spersonalizowane tablice antyaborcyjne są zakazane, gdyż zdaniem sędziów promują religię, naruszając w ten sposób konstytucję kraju.

rk (KAI/LifeSiteNews) / maz
Wiadomośc Katolickiej Agencji Informacyjnej

You Might Also Like

Leave a Reply