Trwa 960-godzinna modlitwa w intencji nienarodzonych

 Ponad 3600 osób z diecezji kieleckiej zaangażowało się w ogólnopolską, wielkopostną akcję „40 dni dla życia”. Patronat nad akcją w Polsce sprawuje bp Kazimierz Gurda – pomocniczy biskup kielecki.

Istota przedsięwzięcia opiera się na stałej modlitwie w intencji nienarodzonych. Przez 40 dni Wielkiego Postu – 960 godzin bez przerwy, trwa nieustająca modlitwa za życie. Wciąż można się włączyć.

„Jeśli pomnożymy to przez liczbę osób zaangażowanych w tę modlitwę, to mamy już kilka tysięcy godzin bezustannej walki o życie człowieka. Uczestnicy tej akcji chcą powiedzieć światu, że życie nienarodzonych jest dla nich ogromną wartością, że to nie tylko embrion, płód, ale że mówimy i walczymy tu o człowieka, który ma takie samo prawo do życia, jak i my je mamy” – mówi ks. Karol Starczewski, diecezjalny koordynator akcji.

Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy wejść na stronę duchowaadopcjadziecka.wordpress.com, wpisać swoje imię, adres mailowy. Administratorzy odeślą wiadomość o dacie i godzinie modlitwy. Wszystkie informacje, w tym również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się trudności związane z akcją, umieszczone są na stronie. „Choć Wielki Post trwa już jakiś czas, nadal zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych” – dodaje ks. Starczewski.

Sukcesem dotychczasowych „kampanii modlitwy” jest zamknięcie dziewięciu ośrodków aborcyjnych oraz odejście z przemysłu aborcyjnego co najmniej 43 pracowników. Według danych z 2011 roku – przed aborcją uratowano 3599 dzieci.

Jest to już trzecia edycja tego typu akcji.

Pierwsza wspólnotowa modlitwa poprzez stronę duchowej adopcji dziecka miała miejsce w czasie Wielkiego Postu w 2012 r. i była odpowiedzią na ogólnoświatową akcję „40 Dni dla Życia”. Druga odbyła się w okresie Adwentu 2012 roku i była związana z modlitwą w intencji dzieci niepełnosprawnych i z wadami genetycznymi, którym groziło zabicie w łonach matek. Inicjatywa zrodziła się wśród studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply