Wielka Brytania: znana organizacja charytatywna promuje antykoncepcję

Fot. NaszTwierdzenie, że ciąża jest największym zabójcą nastolatek na świecie, jest „fałszywe, nielogiczne i bezzasadne” – mówią obrońcy życia, oceniając ostatni raport organizacji Save the Children (SFC). Ta jedna z największych międzynarodowych organizacji charytatywnych uważa, że jedynym rozwiązaniem problemu śmiertelności wśród nieletnich matek jest szerszy dostęp młodzieży od antykoncepcji.

Działacze SFC przekonują, że co piąta dziewczyna na świecie jest nastoletnią matką i urodziła dziecko, zanim skończyła 18 lat, a nieletnie matki, które mają mniej niż 15 lat, są pięciokrotnie bardziej narażone na śmierć podczas ciąży i porodu niż dwudziestolatki. W raporcie stwierdza się, że co roku na świecie z powodu poważnych infekcji lub chorób związanych z porodem umiera lub cierpi milion nastolatek.

Tymczasem Paul Tully, sekretarz generalny londyńskiego Stowarzyszenia Obrońców Dzieci Poczętych (SPUC), podkreśla, że dane zawarte w raporcie nie są potwierdzone przez żadne badania naukowe. „Mówienie, że ciąża lub rodzenie dzieci są ogólnie przyczynami śmierci wprowadza w błąd. Krwotok, sepsa czy infekcja mogą prowadzić do śmierci. W większości przypadków, śmierci i poważnych obrażeń można uniknąć, dzięki dobrej opiece dla kobiet w ciąży, profesjonalnym akuszerkom, transfuzji krwi i antybiotykom” – dodaje Tully, zauważając, że to samo odnosi się do śmiertelności wśród dzieci.

„W krajach rozwijających się dzieci umierają z powodu braku opieki nad kobietami w ciąży i niemowlakami. Będzie tak dalej bez względu na to, czy młode kobiety zastosują antykoncepcję czy nie” – zaznacza.

Według obrońcy życia, SCF chce zostać graczem w środowisku lobbujących na rzecz kontroli populacji. Celem tych grup jest nacisk na przywódców świata, by umożliwić jak najszerszy dostęp do antykoncepcji. Chcą to zrobić albo przez edukację seksualną lub przez ustanowienie odpowiednich praw. Wśród najważniejszych organizacji lobbujących na rzecz sztucznej antykoncepcji, jak również aborcji i sterylizacji działacze pro-life wymieniają takie jak: Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA), Międzynarodowa Federacja Planowanego. Rodzicielstwa (IPPF) oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Jednym z ich głównych celów jest stworzenie przekonania, że istnieje coś takiego jak „niezaspokojona potrzeba na środki antykoncepcyjne”, szczególnie wśród krajów biednych.

Raport SCF został oparty na danych pochodzących od innych pokrewnych ideologicznie organizacji proaborcyjnych – UNFPA, amerykańskie Biuro Danych o Zaludnieniu oraz nowojorski Instytut Guttmachera – będący odgałęzieniem największej organizacji aborcyjnej na świecie, Planned Parenthood.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply