Wrocław: Marsz Mężczyzn w Obronie Życia

fot. MSZOdbędzie się 27 listopada we Wrocławiu w ramach ogólnoświatowej modlitwy z Ojcem Świętym w intencji obrony życia.

Projekt „Marszu Mężczyzn w Obronie Życia” powstał jako odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego Benedykta XVI do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia. Zrodził się z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”, wspólnoty „Droga Eliasza” oraz wspólnoty „Agalliasis” przy poparciu innych wspólnot „Przymierza”.

Środowiska te troszczą się o dobro małżeństwa, którego owocem jest nowe życie oraz dobro rodziny, która opiekuje się człowiekiem na każdym etapie jego życia. Jego istotą jest wspólna modlitwa mężczyzn w obronie życia każdego człowieka oraz danie świadectwa na rzecz cywilizacji życia i miłości w symboliczny sobotni wieczór rozpoczynający Adwent oraz Nowy Rok Liturgiczny. Jego celem jest uaktywnienie mężczyzn w Kościele, podkreślenie ich roli oraz odpowiedzialności za obronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Plan:

godz. 17:00 rozpoczęcie Eucharystią w kościele Uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus, Plac Uniwersytecki 1, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Edward Janiak

godz. 18:00 rozpoczęcie przemarszu z modlitwą i śpiewem ulicami Wrocławia. Przemarsz rozpocznie się spod kościoła Uniwersyteckiego ulicą Kuźniczą do Rynku, tam dalej wokół Rynku do kościoła Garnizonowego pw. Św. Elżbiety przy ul. Św. Mikołaja.

godz. 19:00 w kościele Garnizonowym rozpocznie się czuwanie modlitewne połączone z nieszporami odmawianymi w łączności z Ojcem Świętym do godz. 21:00

godz. 21:00 zakończenie Apelem Jasnogórskim.

 

You Might Also Like

Leave a Reply