Współtwórczyni naprotechnologii odwiedzi PWT we Wrocławiu

Sue HilgersSue Hilgers, żona prof. Thomasa Hilgersa, współtwórczyni Modelu Creightona, będącego podstawą dla diagnostyki i dalszego leczenia niepłodności metodą naprotechnologii, odwiedzi na początku czerwca Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

Uczelnia, wspólnie z Fundacją Evangelium Vitae oraz tygodnikiem „Gość Niedzielny” zaprasza na spotkanie z Sue Hilgers w poniedziałek 3 czerwca o godz. 19.15 w auli PWT we Wrocławiu (pl. Katedralny 1). Podczas wystąpienia opowie ona m.in. o podstawach leczenia naprotechnologią oraz o skuteczności tej metody.

Thomas i Sue Hilgers stworzyli w Omaha (USA) nowoczesną klinikę do leczenia niepłodności – Instytut Papieża Pawła VI – w której prowadzone są również badania naukowe i laboratoryjne. Sue Hilgers przyjeżdża do Wrocławia w związku z planami utworzenia w stolicy Dolnego Śląska podobnego, specjalistycznego ośrodka leczenia niepłodności. Drugim celem wizyty jest spotkanie z różnymi środowiskami, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę o naprotechnologii, skutecznej alternatywie dla metod sztucznego rozrodu, wciąż niedocenianej i nieznanej większości społeczeństwa.

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply