Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 2 października 2014, 22:31    

Chrystus Sługa – ΧΡΙΣΤΟΣ ΔΙΑΚΟΝΟΣ


Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął. Iz.42,1

26-27 września br. w parafii Chrystusa Króla w Nowogrodzie Wołyńskim na Ukrainie, kolejny raz przeżywaliśmy Szkołę Animatora, którą poprowadził ks. Roman Bezszkury.

W jaki sposób wzbudzić w sobie ducha służby? Czy, gdy podam komuś szklankę wody, mogę nazwać to służbą? Diakonia pochodzi od słowa „diakonos” czy od słowa „dulos”, co oznacza niewolnika, najniższego sługę? Czy ktoś z nas pragnie być niższym od niewolnika? Czy Jezus chce, żebyśmy byli takimi sługami? Na takie pytania starali się odpowiedzieć animatorzy podczas spotkania formacyjnego.

W piątek przede Mszą Świętą, która rozpoczęła Szkołę Animatora, każdy uczestnik otrzymał ręcznik, na którym był napis: „Jestem sługą Chrystusa”. Po zakończonej Liturgii młodzież spotkała się w małych grupach, aby podzielić się doświadczeniem służenia we wspólnocie. Za przykładem Jezusa jeden drugiemu umywaliśmy nogi, pokazując w ten sposób,że służba i dzielenia są istotą naszego życia. Większość młodzieży powiedziała później, iż łatwiej było myć komuś nogi niż pozwolić, aby im je umyto.

W sobotę przyglądaliśmy się charyzmatowi naszego Ruchu. Zwróciliśmy uwagę na znak ΦΩΣ-ZΩΗ, Światło-Życie. Starochrześcijański symbol oznacza Chrystusa, który jest Światłością świata.Ten znak pokazuje na proces wyzwolenia, jak powiedział Jezus: Poznacie prawdę, a Prawda Was wyzwoliJ.8,32. Jak podkreślił ks. Roman, wyzwolenie możemy osiągnąć w naszym życiu poprzez przyjęcie światła na równi rozumem i sercem. Aby światło dawało plony, potrzebne jest działanie Ducha Świętego w sercu człowieka. Do nawrócenia przygotowuje nas Słowo Boże, które pokazuje nam prawdę o nas samych.

Słuchaliśmy, jaki powinien być animator. Podczas Szkoły Modlitwy, którą dla nas przygotował P.Wasyl Maslij z Domowego Kościoła, rozważaliśmy modlitwę Jezusa, w której można dostrzec służbę naszego Pana. Animatorzy starali się odpowiedzieć na pytanie, jak ważną jest modlitwa w Duchu Świętym.

Po południu chłopcy przedstawili pantonimę na temat wyzwolenia i radości ze służby Jezusowi. Dziewczęta w ukraińskich „wyszywankach”, z tańcem uwielbienia wprowadzały Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Ksiądz Roman na zakończenie adoracji każdego indywidualnie błogosławił Najświętszym Sakramentem. Dla młodzieży było to głębokim wyznaniem wiary. Oto Jezus Żywy, Zmartwychwstały, znowu i znowu służy i udziela swoich łask. Na zakończenie Kursu Animatora wszyscy otrzymali imprimatur, dokument, który potwierdzał oddanie na służbę Bogu i Kościołowi. Wychodziliśmy z kościoła z owocami, jakie miały nam przypominać o dobrych plonach które powinien przynosić sługa.

O Chryste! Uczyń tak, by mógł się stać sługą i być sługą twojego panowania.Sługą Twojego słodkiego panowania.Sługą Twojej władzy, która nie przemija. Uczyń tak, bym mógł być slugą! Jeszcze bardziej sługą Twoich sług! św. Jan Paweł II

s. Marietta Miksa

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE