Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 26 sierpnia 2016, 10:20    

Coś się kończy, coś zaczyna

Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie w diecezjach


W Ruchu Światło-Życie przyjął się zwyczaj, że na koniec wakacji członkowie grup oazowych z danej diecezji gromadzą się na powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Można się zetknąć także z innym określeniem – Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. Dlaczego? Otóż oazowicze pielgrzymują w konkretne (i stałe już zazwyczaj) miejsce, do konkretnej świątyni i tam dziękują razem za dar wakacji, dar rekolekcji letnich. Oprócz intencji dziękczynnej, pielgrzymi modlą się o błogosławieństwo na nowy rok formacyjny.

5

W niektórych diecezjach jest i tak, że w danym dniu pielgrzymuje nie tylko Oaza, ale i ministranci, harcerze, klerycy, siostry zakonne… – wszyscy, by podziękować za miniony czas wakacyjny. Plan dnia może więc być konstruowany na różne sposoby tak, by ostatecznie wszystkie pielgrzymujące grupy/stowarzyszenia/ruchy mogły stworzyć wspólnotę.Pielgrzymki odbywają się mniej więcej od ostatniego weekendu sierpnia, poprzez cały wrzesień, nawet na początku października – w zależności od diecezji. Zwykle trwają jeden dzień.

6

Pielgrzymi przybywają na dane miejsce, a całość rozpoczyna się zawiązaniem wspólnoty. Później może nastąpić czas dzielenia się świadectwami po przeżytych rekolekcjach letnich: to czas zarówno dla Domowego Kościoła, dorosłych, młodzieży, jak i dzieci. Na pielgrzymce Ruchu Światło-Życie gromadzą się bowiem wszystkie gałęzie oazowe (wszystkie stany).

SONY DSC

Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie jest takim Dniem Wspólnoty w ciągu roku formacyjnego, kiedy Oaza z całej diecezji gromadzi się nie w rejonach, ale w jednym miejscu. Jest okazją do budowania jedności oraz dzielenia się życiem między różnymi gałęziami Ruchu (pomiędzy różnymi grupami/ruchami). Warto docenić ten czas, który nie przypadkiem ma miejsce na początku nowego roku pracy, tuż po wakacjach.

Agnieszka Wałkiewicz

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE