Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 28 września 2016, 17:56    

Człowiek potrzebuje człowieka

36. Ogólnopolska Pielgrzymka KWC


24 września 2016r. członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka spotkali się na 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymce KWC na Polach Lednickich.

fot. Michał SeredyńskiMiejsce naszego pielgrzymowania w Roku Miłosierdzia i w Roku 1050. rocznicy Chrztu Polski wyśmienite. To właśnie tu Mieszko I przyjął chrzest – jak mawiał ojciec Jan Góra, założyciel Ruchu Lednickiego – Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży.

fot. Michał Seredyński„Dziś nie wolno nam „nie być” dla drugiego człowieka. Nie może nam telewizor, Internet czy gry komputerowe zabierać czasu, który moglibyśmy spędzić „dla drugiego człowieka”, bo wielu dzisiaj wyje za spotkaniem z drugim człowiekiem. Już nie woła – wyje.

fot. Michał SeredyńskiByć człowiekiem dla człowieka. Tracić bezustannie czas dla drugiego człowieka. To jest charyzmat Krucjaty.” – Tak przemawiał moderator KWC ks. Wojciech Ignasiak.

fot. Michał SeredyńskiTe słowa trafiają – ale jaką misję dziś powinna pełnić Diakonia Wyzwolenia? Jaką wizję ma dziś Diakonia Wyzwolenia? – To są pytana, na które niejeden z nas próbował odpowiedzieć.

I dalej …

„Człowiek potrzebuje pomocy Boga i drugiego człowieka.

Pan Jezus powiedział: „wy dajcie im jeść”. Każdy znas wie, że te pięć bochenków i dwie rybki przy pięciotysięcznym tłumie ludzi to było nic. Jezus miał tę moc, by dać chleb z niczego, ale chciał nam, słabiutkim, lichutkim – JEGO narzędziom – ludziom, pokazać – że człowiek zaangażowany – Twoja pomoc – Twoje serce, ma swój sens. I jeśli Ty dasz w Jego Imię – to ON dobro z Twojego serca pomnoży – stokrotnie, wielokrotnie”.

fot. Michał SeredyńskiLednica – tu rzeczywiście można czuć się młodym, pełnym radości. Ja osobiście przeżywam tę pielgrzymkę jeszcze w innym wymiarze: Przyjeżdżam tu każdego roku na Warsztaty Wodzirejów Lednickich i na Spotkanie młodzieży.

fot. Michał SeredyńskiMsza święta pod Rybą – a po mszy tańczyliśmy tańce lednickie. Prawie jak w czerwcu – my tańczymy, tu pod Rybą, „a za nami 100 tysięcy tańczących młodych!” –tak zachęcał do zabawy Kazek Hojna, wodzirej.

fot. Michał SeredyńskiNiezapomniane też było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad jeziorem. Zachód słońca, jezioro, tłumy ludzi (ok. 500 osób) i słowa celebransa: jakie to jest ważne odnawiać przyrzeczenia chrzcielne – pogłębianie więzi z Chrystusem. Klimat niepowtarzalny.

Zapraszam na kolejną pielgrzymkę już za rok. Gdzie – jeszcze nie wiadomo.

Andrzej Kuś

Diakonia Wyzwolenia Wrocław

zdjęcia: Michał Seredyński

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE