Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 11 listopada 2014, 21:26    

Diakonia Życia podejmuje modlitwę w intencji rekolekcji kapłańskich


Diakonia ŻyciaJuż za dwa tygodnie, w dniach 24 – 27 listopada 2014 r., trwać będą w Krościenku rekolekcje kapłańskie organizowane przez Unię Kapłanów Chrystusa Sługi. Od kilku lat jesienne rekolekcje kapłańskie w Krościenku przybierają formę rekolekcji diakonijnych. W poprzednich latach kapłani przeżywali m.in. Oazę Rekolekcyjna Diakonii, Oazę Rekolekcyjna Diakonii Wyzwolenia, Oazę Rekolekcyjną Diakonii Liturgicznej, Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji, Oazę Rekolekcyjną Animatorów Modlitwy.

W  tym roku tematyka rekolekcji oparta będzie na programie Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Życia. Rekolekcje prowadzić będzie Centralna Diakonia Życia. Poprzez liturgię, modlitwę, prelekcje i spotkania w małych grupach uczestnicy rekolekcji pogłębiać będą tematy podejmowane przez Diakonię Życia, ważne zarówno dla ich osobistego życia jak i dla posługi kapłańskiej.

Odpowiedzialni za CDŻ Dorota i Łukasz Kozyrowie zwrócili się do wszystkich członków diakonii o podjęcie dziewięciodniowej nowenny w intencji rekolekcji kapłańskich w dniach bezpośrednio poprzedzających rekolekcje. Nowenna, polegająca na codziennym odmówieniu modlitwy za wstawiennictwem ks. Franciszka Blachnickiego, ma być połączona z rozważeniem tematów podejmowanych przez Diakonię Życia. W poszczególne dni nowenny rozważane będą następujące tematy:

 1. 15.11. (sobota) – „Jestem człowiekiem”
 2. 16.11. (niedziela) – „Jestem kobietą, jestem mężczyzną”
 3. 17.11. (poniedziałek) – „Dar spotkania”
 4. 18.11. (wtorek) – „Czystość”
 5. 19.11. (środa) – „Miłość oblubieńcza”
 6. 20.11. (czwartek) – „Odpowiedzialne rodzicielstwo”
 7. 21.11. (piątek) – „Kładę dziś przed tobą życie i śmierć”
 8. 22.11. (sobota) – „Oddajcie się w służbę życia”
 9. 23.11. (niedziela) – Przyjdź Duchu Święty: za posługujących i o plon stokrotny rekolekcji

Zaproszenie na rekolekcje kapłańskie przeczytasz tutaj.

KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE