Dlaczego wspólnoty dorosłych?

Jeden z działów serwisu oaza.pl poświęcony jest ważnemu środowisku Ruchu, o rozwoju którego zaczyna się w ostatnim czasie nieco więcej mówić.

Chcemy zebrać tu informacje, o tych grupach dorosłych, które już powstały – mamy nadzieje, że dzielenie się własnymi doświadczeniami może pomóc tym, którzy dopiero szukają rozwiązań i pomysłów.

Zapraszamy do przesyłania kontaktów, informacji o tym, jak powstała grupa/wspólnota, jak wygląda formacja, diakonia; jej specyfika.

Jak widzicie swoją przyszłość?  Co wam sprawia trudności, a co was motywuje?

redakcja@oaza.pl


 

Z różnych powodów, w różnym czasie i w różnych miejscach, ale z powiewu Jednego Ducha, powstały i ciągle powstają grupy i wspólnoty Ruchu Światło-Życie, które określają się jako „oazy dorosłych”. To określenie nie jest bez znaczenia ponieważ podkreśla ono związek tych grup z Ruchem Światło-Życie i jednocześnie pozwala odróżnić je od wspólnot oazy młodzieżowej.

Na początku było zawsze pragnienie. Dalszej modlitwy czy formacji, trwania w Ruchu Światło-Życie. Bardzo często spotkania, które odbywały się najpierw w gronie oazowych znajomych, zaczynały gromadzić również ludzi spoza oazy. Są w nich osoby żyjące w małżeństwie, klerycy i kapłani, osoby już samotne (wdowcy), albo jeszcze samotne, albo osoby samotne po rozwodzie, albo żyjące w małżeństwach takich, że współmałżonek nie jest zainteresowany chrześcijańską formacją. Najczęściej w wieku od 30 do 50 lat, ale zdarza się rozpiętość wieku od lat 20 do 80.

Wspólnotom dorosłych został poświęcony 107. numer pisma Oaza (styczeń-marzec 2013)