Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 14 września 2016, 17:57    

Duch i materia wiary

Już niedługo 212. numer "Wieczernika"


Jaki jest sens noszenia znaków religijnych – np. znaku krzyża? Czym jest szkaplerz? A jaką rolę pełnią relikwie? Po co się święci rozmaite przedmioty? Czym są objawienia prywatne i czym różnią się od objawienia publicznego?

Na takie i podobne pytania postanowiła poszukać odpowiedzi redakcja „Wieczernika”. Chodziło o to, by zmierzyć się z formami pobożności, które choć dość popularne, nie zawsze są dla współczesnych katolików (zwłaszcza oazowiczów!) zrozumiałe. Owocem poszukiwań będzie najnowszy  numer pisma.

W numerze – pierwszym ukazującym się po Światowych Dniach Młodzieży – nie będzie mogło oczywiście zabraknąć odniesień do tego wydarzenia. Na ten temat ukazało się już oczywiście wiele relacji i komentarzy, w „Wieczerniku” będzie można spojrzeć na ŚDM przez pryzmat Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji – niezwykłej inicjatywy, które po raz pierwszy zaistniała w czasie tego spotkania.

Oprócz tego jak zawsze stałe działy, m.in. : „Czego uczy nas Tora”, „Szkoła modlitwy”, „Pamięć świadków”, „Z Kopiej Górki”, „To lubię”, „Biblioteczka”, „Na płytach”, „Na pogodne wieczory”.

212. numer „Wieczernika” ukaże się w najbliższych tygodniach.

———————————————————

„Wieczernik”
http://www.wieczernik.oaza.pl/
http://www.facebook.com/wieczernik.pismo
os. Stare Żegrze 32/5
61-249 Poznań
tel. 61 879 77 69
wieczernik@oaza.pl
zamówienia i prenumerata:
tel. 61 862 53 73
prenumerata@wieczernik.oaza.pl

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE