Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 10 lutego 2016, 10:46    

Dzień Światła


Na Dzień Światła 2 lutego 2016 do Krościenka przybyło około 140 osób.

fot. Dorota Kozyra

Byli to uczestnicy ORAR archidiecezji warszawskiej przeżywający rekolekcje w Kamiannej, wspólnota Domowego Kościoła z jednego z wrocławskich rejonów Ruchu Światło-Życie, które przyjechały na odpoczynek do domu rekolekcyjnego w Szczawnicy, kilku moderatorów oraz diakonia Centrum.

fot. Dorota Kozyra

W południe medytację o świetle w kaplicy Chrystusa Sługi prowadził ks. Andrzej Pawlak moderator diecezjalny Domowego Kościoła archidiecezji warszawskiej wraz z uczestnikami ORAR-u, którzy również podjęli posługę diakonii muzycznej podczas mszy świętej. Diakonię liturgiczną natomiast pełnili oazowicze z Wrocławia.

fot. Dorota Kozyra

Wczesnym popołudniem w dolnym kościele parafialnym miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, była możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania oraz Eucharystia, której przewodniczył ks. Marek Sędek, moderator generalny naszego Ruchu.

fot. Dorota Kozyra

Podczas Eucharystii modliliśmy się m.in. za tegoroczne oazy rekolekcyjne, za osoby konsekrowane, o beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

fot. Dorota Kozyra

Przed mszą świętą przed kościołem zostały poświęcone świece oazy, a na zakończenie świętowania w procesji z zapalonymi świecami przeszliśmy na Kopią Górkę do figury Niepokalanej Matki Kościoła.

fot. Dorota Kozyra

fot. Dorota Kozyra

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE