Dzień Światła

Na Dzień Światła 2 lutego 2016 do Krościenka przybyło około 140 osób.

fot. Dorota Kozyra

Byli to uczestnicy ORAR archidiecezji warszawskiej przeżywający rekolekcje w Kamiannej, wspólnota Domowego Kościoła z jednego z wrocławskich rejonów Ruchu Światło-Życie, które przyjechały na odpoczynek do domu rekolekcyjnego w Szczawnicy, kilku moderatorów oraz diakonia Centrum.

fot. Dorota Kozyra

W południe medytację o świetle w kaplicy Chrystusa Sługi prowadził ks. Andrzej Pawlak moderator diecezjalny Domowego Kościoła archidiecezji warszawskiej wraz z uczestnikami ORAR-u, którzy również podjęli posługę diakonii muzycznej podczas mszy świętej. Diakonię liturgiczną natomiast pełnili oazowicze z Wrocławia.

fot. Dorota Kozyra

Wczesnym popołudniem w dolnym kościele parafialnym miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, była możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania oraz Eucharystia, której przewodniczył ks. Marek Sędek, moderator generalny naszego Ruchu.

fot. Dorota Kozyra

Podczas Eucharystii modliliśmy się m.in. za tegoroczne oazy rekolekcyjne, za osoby konsekrowane, o beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

fot. Dorota Kozyra

Przed mszą świętą przed kościołem zostały poświęcone świece oazy, a na zakończenie świętowania w procesji z zapalonymi świecami przeszliśmy na Kopią Górkę do figury Niepokalanej Matki Kościoła.

fot. Dorota Kozyra

fot. Dorota Kozyra