Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila




Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 27 lipca 2016, 19:53    

Dzień wspólnoty całego Świata

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte!


Jesteśmy w Krakowie! Podczas ŚDM spotkać nas można wszędzie. Gdzieś obok przejdzie ksiądz z krzyżem animatorskim w sutannie, nieco dalej zatrzyma się grupa oazowiczów z różnych diecezji. Podczas Światowych Dni Młodzieży czujemy się jak ryba w wodzie. Dla ludzi Ruchu to jak Dzień Wspólnoty całego świata!

Kościół Bożego Ciała
Jedną z zalet Ruchu Światło-Życie jest to, że łączymy się w naprawdę wielkie wspólnoty – mówił dziś w swoim świadectwie o życiu w Oazie Mateusz. To właśnie kwintesencja rozpoczętego Festiwalu Młodych, w czasie którego członkowie Ruchu z całej Polski łączą się ze sobą, a także z pielgrzymami ze wszystkich państw. Kościół Bożego Ciała, który został oddany Ruchowi Światło-Życie na czas trwania Światowych Dni Młodzieży, był podczas wtorku miejscem wspólnej modlitwy podczas Jutrzni oraz Namiotu Spotkania. O 12.30 odbyła się także projekcja filmu „Oaza na ŚDM” przybliżającego rolę ks. Franciszka Blachnickiego i Ruchu Światło-Życie w powstaniu światowego spotkania młodych. Był to zarazem wstęp do świadectw, w których Oazowicze dzielili się swoim doświadczeniem życia we wspólnocie.
Równocześnie plac przy kościele wypełnił się muzyką, tańcem i zabawami, które zorganizowano w ramach bloku „Let’s play! – zagraj ze wspólnotą”.

Wspólnie z grupą oazową działamy w kościele Bożego Ciała, organizujemy różne zabawy, tańce i chcemy w ten sposób zachęcić innych do zapoznania się z naszym Ruchem – tak o pierwszym dniu Festiwalu Młodych opowiedziały animatorki zapraszające pielgrzymów z różnych krajów do spotkania w Oazie. Różnorodność języków i kultur okazała się nie stanowić żadnego problemu komunikacyjnego, a na placu pojawiły się między innymi grupy z Litwy, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Hiszpanii.
Po wspólnej koronce do Bożego Miłosierdzia grupa Oazowiczów wyruszyła w kierunku Błoni, by uczestniczyć w Ceremonii Otwarcia Światowych Dni Młodzieży.

Stadion Cracovii
Stadion Cracovii na czas SDM zamienił się w ogromne targi wspólnot z całego świata – Centrum Powołaniowe. Wśród przedstawicieli można nas znaleźć i porozmawiać o Ruchu codziennie, do piątku. Młodzi z całego świata podchodzą, pytają i czerpią inspirację z charyzmatu Ruchu. Jesteśmy jedną z niewielu wspólnot kierowanych nie tylko do osób konsekrowanych, ale także dla świeckich. W Cetrum zanikają jakiekolwiek granice państwowe. „Frassati, Chiara Luce Badano, Kiko Argüello – to jest Kościół” – można usłyszeć od księdza ze wspólnoty National Office of Vocation.

Przez najbliższe dni, codziennie w kościele Bożego Ciała na Kazimierzu oraz na Stadionie Cracovii spotkać można Ruch Światło-Życie, który podczas Światowych Dni Młodzieży pragnie docierać ze swoim charyzmatem do jak największej grupy ludzi z całego świata. Więcej informacji można znaleźć na www.sdm.oaza.pl

tekst:
Marzena Leńczyk
Adrianna Liebchen

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE