Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 26 stycznia 2016, 19:06    

Dzień Wspólnoty w Campo Maior


24 stycznia 2016r. w brazylijskim Campo Maior spotkało się ponad 150 młodych ludzi z Ruchu Światło-Życie, aby świętować Dzień Wspólnoty.

 

Uczestniczyli oni w rekolekcjach oazowych, które jednocześnie odbywały się w trzech miastach: Coivaras, Boqueirao i Campo Maior.

Mszy św. sprawowanej w katedrze pw. św. Antoniego przewodniczył biskup diecezji, ks. Edward Zielski.

Wezwał on młodych ludzi do tego, by nie byli się być innymi, nie szukali wymówek, ale „pomagali ratować dusze”.

Na zakończenie rekolekcji młodzi ludzie opowiedzieli o swoim osobistym spotkaniu z Chrystusem w czasie przeżywanych rekolekcji oazowych.

Spotkanie zakończyło się posiłkiem i zabawą w diecezjalnym Centrum Duszpasterskim.

Ruch Światło-Życie został przywieziony do Brazylii przez obecnego biskupa diecezji ojca Edwarda Zielskiego. W 2015 roku ruch świętował trzydziestolecie swojego istnienia. W tym czasie dzięki formacji w nim wielu młodych ludzi mogło doświadczyć osobistego spotkania z Chrystusem.

za: www.dcmpi.org.br

 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE