Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 10 grudnia 2016, 20:22    

Ecclesia Mater, Mater Ecclesiae


Niepokalana, Matko Kościoła, bądź Również Matką dzieła Oazy i Ruchu Światło-Życie.

 Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki często podkreślał w swoich wypowiedziach, że mamy być Żywym Kościołem. W naszej parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Nowogrodzie Wołyńskim na Ukrainie są osoby, które pragną być nowymi ludźmi w Chrystusie przez Niepokalaną.

8 grudnia jest dla naszego Ruchu wielkim świętem, ponieważ nasz Założyciel ks. Franciszek oddał całe dzieło w ręce Niepokalanej Matki Kościoła. Oazowa wspólnota naszej parafii spotkała się razem, aby oddać cześć Niepokalanej Matce. Łączyliśmy się we wspólnej modlitwie z całym Ruchem Światło-Życie na Ukrainie i za granicą.

Przed Eucharystią było wystawienie Najświętszego Sakramentu, animatorzy prowadzili modlitwę różańcową. Na Mszę świętą młodzież zaprosiła swoje Mamy, aby dziękować im za dar życia. Kobieta – Mama – tworzy ciepło domowego ogniska, strzeże trzeźwości życia.

Matka Kościół daje nam nowe życie w Chrystusie przez sakramenty, które przyjmujemy. Niepokalana jest dla nas Osobą, która złączyła w sobie dwa elementy: światło – życie. Nasza oazowa rodzina przygotowywała się do tej uroczystości poprzez sakrament pokuty i pisanie listów do Niepokalanej.

Po zakończeniu Mszy św. Przeczytaliśmy akt oddania naszego Ruchu Niepokalanej. Potem spaliliśmy listy, pisane do Naszej Niepokalanej Orędowniczki. Przed ołtarzem wznosiły się pieśni chwały i dym jak dziękczynienie Bogu za Maryję. Wychodząc z kościoła młodzież miała możliwość podejść do swoich Mam, aby powiedzieć po prostu: „Dziękuję ci za to, że jesteś”.

s. Marietta Miksa

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE