Ekipa filmowa na Kopiej

Na Kopią Górkę dotarła w poniedziałek 26 października ekipa filmowa, która kręciła zdjęcia do filmu promującego ŚDM oraz miejscowości w Małopolsce związane ze świętym Janem Pawłem II.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Najpierw przyjechała obsługa techniczna, która ustawiła sprzęt przy figurze Niepokalanej Matki Kościoła, w kaplicy Chrystusa Sługi i w Namiocie Światła.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

 

f

Po jakiejś godzinie dotarł reżyser Przemysław Reichel oraz narrator redaktor Marek Zając.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Wątek oazowy w tym filmie ma pokazać, że św. Jan Paweł II pomysł na ŚDM zaczerpnął ze spotkań z naszym ruchem. W książce „Wstańcie, chodźmy!” tak o tym napisał: „Komuniści zlikwidowali wszystkie przedwojenne katolickie stowarzyszenia młodzieżowe. Ks. Franciszek Blachnicki, dziś sługa Boży, zainicjował tak zwany „ruch oazowy”. Bardzo się z tym ruchem związałem i starałem się go wspierać na różne sposoby. Gdy przychodziły wakacje, stale bywałem na tzw. „oazach”. Światowe Dni Młodzieży wyrastają poniekąd z tamtego doświadczenia”.

f

Jednym z autorów scenariusza jest Przemysław Hauser, który w młodości uczestniczył w oazach i przebywał na Kopiej Górce. Jest on twórcą  filmów o św. Janie Pawle II, tj. Świadectwo, Apartament.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Diakonia Centrum pomagała filmowcom nakręcić dobre zdjęcia do filmu, który będzie także promocją naszego ruchu nie tylko w Polsce, ale również w krajach, z których młodzież przyjedzie na ŚDM do Krakowa w lipcu 2016.

/AR/