Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 7 stycznia 2018, 19:59    

Herb nowego biskupa


7 stycznia 2017 r. w katedrze gliwickiej odbyły się święcenia biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Ks. Biskup jest mocno związany z Ruchem Światło-Życie – jego rodzicie zakładali Domowy Kościół w diecezji katowickiej, on sam odbył oazową formację, był moderatorem rejonowym, należy do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Do oazowej symboliki nawiązuje herb nowego biskupa. Znajduje się w nim Niepokalana, patronka Ruchu Światło-Życie (co wprost wskazano w oficjalnym opisie herbu). Rysunek przedstawia figurę Niepokalanej z Centrum Ruchu w Krościenku.

Warto dodać, że jest to już druga sytuacja wykorzystania figury Niepokalanej z Kopiej Górki w herbie biskupim – ma ją również biskup pomocniczy radomski Piotr Turzyński.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE