Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 4 maja 2017, 08:59    

Idź i wyzwalaj

XX jubileuszowa pielgrzymka KWC do Niska


Każdy uczestnik pielgrzymki dostał na pamiątkę plakat pielgrzymki z dołączoną modlitwą krucjaty.1 maja 2017 roku, we wspomnienie św. Józefa rzemieślnika odbyła się XX jubileuszowa pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Nisku.

Hasłem pielgrzymki były słowa „Idź i wyzwalaj”, nawiązujące do duszpasterskiego hasła roku. Pielgrzymów – przede wszystkim małżeństwa Domowego Kościoła (niektóre z dziećmi) z Diecezji Sandomierskiej, młodzież z Diakonii Wyzwolenia oraz księży – przywitał ks. Konrad Fedorowski, moderator diecezjalny Diakonii Wyzwolenia.

zobacz zdjęcia z wydarzenia

Wśród zaproszonych gości znaleźli się ks. Piotr Drozd – moderator Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej oraz ks. prałat Władysław Jadam – wieloletni moderator oazowy w Nisku.

fot. Ryszard SzymonikKsiądz Piotr Drozd w swojej konferencji nawiązał do wydarzeń paschalnych, przeżywanych w tych dniach przez Kościół. Mówił o krucjacie jako odpowiedzi miłości na wołanie Chrystusa: „Czy miłujesz mnie?”. Zachęcał do modlitwy do Maryi i z Maryją. Podzielił się także swoim doświadczeniem trwania w oazie i krucjacie.

Świadectwo ks. Władysława Jadama, fot. Ryszard SzymonikGodzinę świadectw rozpoczął ksiądz Władysław Jadam, który zakładał wspólnotę oazową w Nisku, wiele razy spotkał się z ks. Franciszkiem Blachnickim, był obecny w Nowym Targu przy tworzeniu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W swoim świadectwie przywołał wiele ciekawych wspomnień z pierwszych lat istnienia oazy i krucjaty w Polsce, mówił o realiach prowadzenia rekolekcji w trudnych czasach komunistycznych.

fot. Ryszard SzymonikPo Eucharystii, której przewodniczył ks. Piotr Drozd, w czasie godziny odpowiedzialności i misji ks. Robert Capała wyjaśnił historię wojska Gedeona oraz ukazał św. papieża Jana Pawła II oraz Sługę Bożego ks. Blachnickiego jako Gedeonów naszych czasów.

za: www.opoka.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE