Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 21 października 2018, 09:39    

Jesienne rekolekcje Unii Kapłanów Chrystusa Sługi


Diakonia Unii Kapłanów Chrystusa Sługi zaprasza na rekolekcje kapłańskie, które odbędą się w dniach od 26 do 29 listopada 2018 r. w Krościenku n. Dunajcem.

„Podsumowując trzeba powiedzieć, że poprzez te trzy funkcje życiowe jakimi są : martyria, leiturgia, diakonia, żyje i buduje się Kościół jako wspólnota. Jeżeli te funkcje są rzeczywiście wypełniane, są żywe, wtedy powstaje komunia, communio, w wyniku świadectwa, liturgii i posługi. I dlatego jeżeli chcemy gdzieś stworzyć żywą wspólnotę, budować Kościół, to musimy praktycznie dbać o to, żeby ciągle była żywa martyria, leiturgia i diakonia. Jeżeli wszyscy są włączeni w ten proces świadectwa, sprawowania liturgii, wzajemnych służb we wspólnocie, to wtedy wspólnota żyje, rozwija się żywy Kościół. Kościół żywy, czyli ten, który faktycznie wciela się w jakąś wspólnotę i jest urzeczywistnioną międzyludzką wspólnotą zrodzoną ze wspólnoty z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym. (ks. F. Blachnicki Rekolekcje dla Wspólnoty Kapłanów Chrystusa Sługi, Światło-Życie, Lublin 1994, s.53n).

Rekolekcje będą współprowadzone przez wszystkich żyjących Moderatorów Generalnych: ks. Henryka, ks. Romana, bpa Adama i ks. Marka w tematach leiturgia, diakonia, martyria, koinonia.

Rozpoczęcie rekolekcji w poniedziałek 26 listopada o godz. 7.30, zakończenie w czwartek 29 listopada obiadem ok. g. 13.30. Ze względu na czas rozpoczęcia rekolekcji zachęcamy księży do przyjazdu już w niedzielę wieczorem. W rekolekcjach mogą uczestniczyć wszyscy kapłani, również ci, którzy nie są jeszcze związani z Ruchem Światło-Życie.

Zgłoszenia, wraz z zadatkiem 100 zł, prosimy kierować do Centrum Światło-Życie na Kopiej Górce (18-262-32-35, kopiagorka@oaza.pl) w terminie do 11 listopada 2018 r. (podając: imię i nazwisko, rok urodzenia, diecezję, numer telefonu, adres mailowy)
nr konta: 91 8817 0000 2001 0020 3300 0102

Prosimy o zabranie na rekolekcje:

 • Pisma św.
 • Stuły koloru białego i fioletowego
 • Alby
 • Księgi Liturgii Godzin

Adres:

Centrum Ruchu Światło-Życie

ul. ks. F. Blachnickiego 2;

34-450 Krościenko n. D.

KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

 • Formacyjne
 • Diakonijne
 • Inne

Zaproszenia

 • Centralne
 • Z Diecezji
 • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE