Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 30 maja 2015, 00:11    

Jubileusz kapłaństwa carlsberskich księży


Zaraz po Zesłaniu Ducha Świętego miało miejsce w Krościenku radosne świętowanie jubileuszu 30-lecia kapłaństwa czterech księży: ks. Kazimierza  Ćwierza, ks. Marka Dydo, ks. Jacka Hermy i ks. Ireneusza Kopacza.

fot. Aleksandra Rogowska, od lewej: ks. Kazimierz Ćwierz, ks. Marek Dydo, ks. Ireneusz Kopacz, ks. Jacek Herma

Są to ci kapłani, których wyświęcił dla Ruchu ks. bp Szczepan Wesoły 25 maja 1985 r. w Carlsbergu.

fot. Aleksandra Rogowska

W środę przy grobie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego celebrowali oni jubileuszową Eucharystię dziękując Bogu za kapłaństwo i całą drogę do niego.

fot. Aleksandra Rogowska

Z jubilatami koncelebrowało pięciu kapłanów: ks. Henryk Bolczyk, ks. Dariusz Stankiewicz, ks. Piotr Dydo Rożniecki, ks. Zbigniew Kopciński, ks. Edward Wala. Uczestnikami liturgii było kilkadziesiąt osób: krewni, przyjaciele, współpracownicy Jubilatów.

fot. Aleksandra Rogowska

Radosna Msza św. z kazaniem ks. Marka Dydo pokazującym jak głosić prawdę Ewangelii i strzec jedności Kościoła w każdym czasie i miejscu, zakończyła się modlitwą przy grobie Sługi Bożego.

fot. Aleksandra Rogowska

Po Mszy św. na Kopiej Górce była agapa pełna wspomnień, radosnych śpiewów, życzeń i przemówień.

fot. Aleksandra Rogowska

Przed wieczorem w kaplicy Chrystusa Sługi pod przewodnictwem ks. Ireneusza Kopacza modlono się Nieszporami, w których było wiele akcentów dziękczynnych i wobec Pana Boga, i wobec Ojca Franciszka, a także wobec tego miejsca i tak wielu ludzi, których Jubilaci spotkali na swojej ciekawej i niełatwej drodze do kapłaństwa.

Śpiew Magnifikat z Niepokalaną wieńczył to środowe liturgiczne dziękczynienie.

A.R. i St.O.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE