Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 10 lipca 2018, 14:10    

Kardynał Krajewski odwiedził Oazę Dzieci Bożych


Dzieci z diecezji łowickiej, przebywające w Ochotnicy Dolnej na wakacyjnych rekolekcjach, spędziły wczorajsze popołudnie wraz z kard. Konradem Krajewskim, który opowiadał im o swojej posłudze i odpowiadał na ich pytania. (…)

Ks. Bernat, jeden z moderatorów rekolekcji Oazy Dzieci Bożych podkreśla, że spotkanie z kard. Konradem Krajewskim, który niespodziewanie odwiedził „oazowiczów”, było nie tylko wielką niespodzianką, ale też okazją do wysłuchania wyjątkowych opowieści papieskiego jałmużnika. (…)

– Kard. Krajewski zaczął opowiadać nam o swoich doświadczeniach, kiedy jako młody ksiądz jeździł na „oazy” do pobliskich Kosarzysk. Wspominał, że czasy były trudne, wiele spraw należało ukrywać przed milicją – opowiada KAI ks. Bernat. Jak dodaje, hierarcha opowiadał też dzieciom o pielgrzymkach, w których uczestniczył razem z Janem Pawłem II, jako młody ksiądz. (…)

Podczas kilkugodzinnego spotkania, kardynał odpowiadał także na pytania dzieci. Jeden z chłopców zapytał, czy Ojciec Święty „jest wesoły”. – Kardynał odpowiedział, że papież Franciszek jest bardzo konkretny i bezpośredni – wspomina kapłan. Hierarcha mówił też o tym, że dużo częściej zdarza mu się rozmawiać z Franciszkiem, niż wcześniej z papieżem Janem Pawłem II. Opowiadał też o swojej posłudze wśród osób bezdomnych. (…)

W rekolekcjach wakacyjnych, prowadzonych przez dawnych diecezjalnych odpowiedzialnych za Światowe Dni Młodzieży, księży Sylwestra Bernata i Tomasza Staszewskiego, uczestniczy w sumie 95 osób z diecezji łowickiej.

fragment informacji Katolickiej Agencji Informacyjnej, całość tutaj

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE