Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 7 stycznia 2015, 00:17    

Katowice mają nowych biskupów


fot. Mateusz Gwóźdź, FotokanadaŚwięcenia biskupie odbyły się w archikatedrze Chrystusa Króla, w uroczystość Objawienia Pańskiego. To równocześnie pierwszy dzień obchodów 90-lecia powstania diecezji katowickiej.

Zobacz relację TVP Katowice

galeria na stronie gosc.pl

Głównym konsekratorem nowych biskupów był metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, a współkonsekratorami abp Damian Zimoń oraz bp Stefan Cichy. W uroczystości uczestniczyli także inni biskupi, w tym pochodzący z archidiecezji katowickiej bp Szczepan Wesoły i bp Piotr Libera. Katedrę szczelnie wypełnili też księża i wierni świeccy. Bardzo licznie reprezentowany był Ruch Światło-Życie.

W czasie homilii metropolita katowicki wyznaczył nowym biskupom pomocniczym zadania, które w szczególny sposób będą realizowali w swojej posłudze. Bp Marek Szkudło będzie, razem z abp. Skworcem, odpowiedzialny za formację duchownych Kościoła katowickiego i osoby życia konsekrowanego. Z kolei bp Adam Wodarczyk szczególną troską otoczy formację wspólnot parafialnych, zwłaszcza Ruchu Światło-Życie (w tym Domowego Kościoła).

Zawołaniem bp. Adama są słowa: „Światło-Życie”, diecezją tytularną – Pomezania, zaś zawołanie bp. Marka to słowa: „W Tobie Panie zaufałem”, a diecezja tytularna – Wigry.

Nowym biskupom życzymy otwartości na Ducha Świętego i wielkiej radości ze służby wiernym archidiecezji katowickiej.

( tekst W. T.)

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE