Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 30 maja 2016, 18:52    

Kolonia letnia dla dzieci z powojennej Abchazji


Diakonia Misyjna w Archidiecezji Przemyskiej włącza się w misję głoszenia Chrystusa w Gruzji. W latach 1992-1993 trwała tam wojna, która podzieliła kraj. Ślady działań wojennych widać do dzisiaj. Ludziom żyje się ciężko.

Dzięki fundacji PRO SPE ( Ku Nadziei –www.prospe.org ), która ma pomóc misjom w Gruzji zaistniała możliwość współpracy z Ruchem Światło-Życie. W stolicy Abchazji – Suchumi działa jedna parafia katolicka. Pojawił się pomysł, aby zorganizować wypoczynek dla dzieci. Koszt dziesięciodniowej kolonii dla ok. dwudziestu dzieci – niekoniecznie katolików – wyceniony jest na 90 tys. rubli rosyjskich, co daje sumę ok. 5500 pln. Jeden dzień pobytu dziecka na takiej kolonii to koszt ok. 30 pln. Fundacja PRO SPE bardzo liczy na wsparcie ludzi dobrej woli.

Do pomocy przy organizacji kolonii letniej w Abchazji zgłosiły się an. Nina Błaszkowicz, an. Ewa Kusy i an. Joanna Hałys. Już w sierpniu wyjadą, aby pomóc w akcji ogłoszonej z okazji Dnia Dziecka, a realizowanej od 10 do 23 sierpnia. Wydarzenie to „kolonia letnia dla dzieci z powojennej Abchazji”.

Zapraszamy do włączenia się w akcję!

Wpłaty można dokonywać na konto Fundacji Pro Spe 74 1140 1225 0000 2343 2600 1001 z dopiskiem: Abchazja.

Prosimy wesprzeć wpłacając choćby 30 zł – 1 dzień pobytu dla dziecka).

Za: www.oaza.przemyska.pl

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE