Komunikacja i miłosierdzie

Sulejówek, 13 marca 2016r.W dniach 11-13 marca w Sulejówku pod Warszawą miała miejsce Oaza Jedności Diakonii Komunikowania Społecznego, która zgromadziła 30 członków DKS z różnych części Polski. Wspólnie spędzony czas na formacji, warsztatach i sprawach związanych z działaniami medialnymi pozwolił przyjrzeć się zadaniom animatora działań medialnych i planować nowe przedsięwzięcia.

Rozważając orędzie papieża Franciszka z okazji Dnia Środków Masowego Przekazu uczestnicy zastanawiali się, co mogą zrobić, by ich posługa była bardziej owocna. Szczególnie ważne jest, aby nie rozdzielać życia realnego od wirtualnego, bo to wciąż to samo życie, w którym zadaniem chrześcijanina jest być świadkiem Chrystusa. Niezwykle istotne w takim dawaniu świadectwa jest miłosierna komunikacja, która ma moc wiele zbudować i uleczyć, zwłaszcza w Internecie.

Część warsztatowa została poświęcona współczesnym mediom społecznościowym. Prelegenci przedstawili w ciekawy sposób wiele statystyk oraz istotnych informacji na temat stron i aplikacji, które obecnie są najpopularniejsze. Ponadto mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak odpowiednio i efektywnie tworzyć kampanie informacyjno-promocyjne.

Tegoroczna Oaza Jedności Diakonii Komunikowania Społecznego była też okazją do świętowania 20-lecia istnienia ogólnopolskiego serwisu www.oaza.pl, którego powstanie dało również początek samej diakonii. Naszymi gośćmi byli założyciele tej strony. Dowiedzieliśmy się z ich historii, jak wyglądało administrowanie, mogliśmy zobaczyć pierwszy serwer i posłuchać wielu anegdot, które przybliżyły nam nieco początki.

Za: www.radom.oaza.pl