Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 23 grudnia 2014, 14:29    

Komunikat Moderatora Generalnego nr 3 – 2014/2015


Drodzy Moderatorzy, Odpowiedzialni, Animatorzy, Uczestnicy Ruchu Światło-Życie!
Dnia 13.12.2014 roku Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem pomocni-czym archidiecezji katowickiej – biskupem tytularnym Pomezanii. Bóg zapłać za wszystkie słowa życzeń, gratulacji, modlitwy i życzliwości, które w minionych dniach skierowaliście do mnie w związku z tym wydarzeniem!

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w liturgii, podczas której przyjmę, wraz z biskupem Markiem Szkudło – również wieloletnim oazowiczem, święcenia biskupie. Uroczystość ta będzie miała miejsce 6 stycznia 2015 roku, o godzinie 12.00, w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Wszystkich członków Ruchu Światło-Życie zapraszam w tym dniu do Katedry w Katowicach. Braci Kapłanów oczywiście zapraszam do koncelebry! Niech wydarzenie to, niewątpliwie wyjątkowe w dotychczasowej historii naszego Ruchu, stanie się okazją do przeżycia dodatkowego Dnia Wspólnoty!

Tych, którzy nie będą mogli przybyć, proszę w tym dniu o szczególny dar jedności
w Eucharystii, w której wszyscy w tym dniu będziemy uczestniczyć, bo przecież będzie to uroczystość Objawienia Pańskiego!

Moim zawołaniem biskupim będą słowa „Światło-Życie” – proszę o modlitwę, abym umiał jako biskup dzielić się bogactwem tych słów z ludźmi, do których jako biskup będę posłany!

Do słów tego Komunikatu dołączam życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Pańskiego 2015!

Biskup Nominat Adam Wodarczyk
Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE