Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 15 grudnia 2014, 16:14    

Ks. Adam Wodarczyk dla Radia Watykańskiego


fot. Dorota Kozyra

fot. Dorota Kozyra

Po swej nominacji biskupiej moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. Adam Wodarczyk, powiedział Radiu Watykańskiemu:

„Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki jest dla mnie niedościgłym wzorem świętego życia kapłańskiego i także przykładem życia z wizją Bożą, bo niewątpliwie posiadał taką wizję żywego Kościoła, którą realizował konsekwentnie w ramach Ruchu Światło-Życie. Lata studiów jego życia, jego wizji duchowej i teologicznej na pewno będą mi pomocą w nowej misji. I może nieprzypadkowe było to, że sporo lat pochylałem się nad jego życiem, nad jego myślą teologiczną, duchową. Może będzie okazja, by coś z tej jego duchowej spuścizny ludziom przekazywać, dzielić się tym, a także wprowadzać w życie jego idee. Niewątpliwie wizja Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego jest aktualna i potrzebna zarówno Kościołowi w Polsce, jak i Kościołowi powszechnemu także teraz, w XXI wieku. Ufam, ze ks. Blachnicki będzie mnie też duchowo wspierał w tym zadaniu, które teraz będę musiał wypełnić w Kościele”.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE