Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 11 kwietnia 2017, 21:14    

Mary Wagner i ks. Franciszek Blachnicki


Mary-WagnerPo lekturze w prasie artykułu o kolejnym pobycie w więzieniu Mary Wagner – znanej kanadyjskiej obrończyni życia – członkowie Diakonii Wyzwolenia z Archidiecezji Gdańskiej zaproponowali napisanie  listu do Mary ze słowami wsparcia dla jej odważnej i niezłomnej postawy mimo licznych represji i prześladowań spotykających ją za to, że stoi na straży Bożego daru jakim jest życie.

List został przygotowany i wysłany z życzeniami z okazji jej urodzin przypadających 12 lutego. Prócz słów wsparcia i życzeń zawierał on również wyjaśnienia, czym Krucjata Wyzwolenia Człowieka, oraz zapewnienie, że tego dnia wielu członków KWC przyjmie w jej intencji Komunię Świętą – bo jak wyznaje w wywiadach – to właśnie brak możliwości przyjmowania Komunii Świętej w wiezieniu jest dla niej największym bólem.

Pobierz list w języku polskim.

Pobierz list w języku angielskim.

W pierwszych dniach marca autorzy listu otrzymali odpowiedź od Mary Wagner.

Tłumaczenie-listuKopertaOryginał-listu-str-1Oryginał-listu-str-2za: www.gdansk.oaza.pl

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE