Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 2 lipca 2015, 21:08    

Na początku oaz żywego Kościoła 2015

Msza święta w intencji beatyfikacji Ojca w Centrum Ruchu


27 czerwca w dniu przyjazdu na I turnus Oazy Żywego Kościoła 2015 w Krościenku w kościele parafialnym, w górnej części, uczestnicy oaz rodzin I stopnia z Krościenka i II stopnia ze Szczawnicy oraz Diakonia Centrum i Diakonia Oazy Wielkiej Nowa Jerozolima modlili się podczas mszy św. parafialnej o rychłą beatyfikację Założyciela Ruchu Światło-Życie.

fot. Grażyna Miąsik

Przewodniczył Eucharystii ks. Jan Mikulski, inicjator modlitwy przy grobie Sługi Bożego, która odbywa się od lipca 2008 roku każdego 27 dnia miesiąca. Ks. Jan w homilii zauważył, że już od ponad sześćdziesięciu lat istnieją oazy żywego Kościoła. W nazwie „żywy Kościół” nie chodzi o przeciwstawianie, ale o wskazanie celu, do którego wychowują oazy, aby na co dzień żyć w zjednoczeniu z Bogiem przez stan łaski uświęcającej oraz przez formację dążyć do dojrzałości chrześcijańskiej.

fot. Grażyna Miąsik

Wspólną modlitwę zakończono przy grobie Sługi Bożego w dolnym kościele.

A.R.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE