Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 5 stycznia 2018, 10:34    

Nie według własnej wizji

Oaza Rekolekcyjna Diakonii filii poznańskiej


W dniach 27-31 grudnia 2017r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii zorganizowana przez filię poznańską. Wśród 38 uczestników znaleźli się przedstawiciele różnych gałęzi Ruchu z pięciu diecezji.

Rekolekcje poprowadzili ks. Adrian Put, moderator filii oraz siostra Grażyna Łazor ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej – sekretarka filii poznańskiej. Z uczestnikami ORD spotkał się m.in. bp Krzysztof Włodarczyk – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie.

Oaza Rekolekcyjna Diakonii według ks. F. Blachnickiego to „rekolekcje ukazujące uczestnikom całościową wizje i syntezę Ruchu Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu i oddania się w nim na służbę, stosownie do swoich możliwości”.

Wśród nas znaleźli się przedstawiciele różnych gałęzi Ruchu: młodzież, studenci, dorośli, Domowy Kościół wraz z dziećmi oraz kapłani, klerycy i osoba konsekrowana. Zjechaliśmy się z pięciu diecezji. Posługujemy w różnych Diakoniach. I w tym doświadczeniu różnorodności Ruchu cudownie odkryliśmy jedność.

Wyjeżdżaliśmy z doświadczeniami i mocnymi postanowieniami aby w naszych wspólnotach lokalnych i diecezjalnych budować Ruch taki, jakim on jest, zgodnie z charyzmatem, a nie własną wizją. Pełni zapału mamy nadzieję, że będziemy służyć Kościołowi Chrystusa, według wizji Soboru Watykańskiego II – jak w marzeniach Czcigodnego Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego.

Mieliśmy wyjątkową przyjemność spotkać się z Biskupem Krzysztofem Włodarczykiem – delegatem KEP ds. Ruchu Światło-Życie. Jego Ekscelencja sprawował dla nas Eucharystię i wygłosił Słowo Boże.

Była również okazja, by swobodniej porozmawiać i zadać kilka pytań o zaangażowanie w Ruch i obowiązki związane z pełnieniem nowej funkcji.

Nasza Oaza odbyła się w Koszalinie i skorzystaliśmy z dobrodziejstw z tym związanych. Spacerowaliśmy nad morzem nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyjała, a gorąca czekolada zrekompensowała chłodny wiatr i deszcz.

Więcej informacji

Więcej niż wspomnienia z wakacji

zdjęcia z FP diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

zdjęcia z FP diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE