Niebo zeszło na ziemię

W parafii Chrystusa Króla w Nowogrodzie Wołyńskim na Ukrainie 1 listopada odbył się Bal Wszystkich Świętych. Do tego dnia młodzież oazowa i Dzieci Boże przygotowywały się od dłuższego czasu.

30 października młodzież sprzątała miejski cmentarz,który jest bardzo zaniedbany. I chociaż na początku robili to z oporem, to później dziękowali Bogu za dar służby tym, którzy odeszli z tego świata.

Na święto młodzież i dzieci przyszli przebrani za wybranego świętego. Rodzice pomagali przygotować stroje. W ten sposób mogliśmy poznać życie wielu świętych.

W sobote w Nowogrodzie Wołyńskim niebo zeszło na ziemię. Tak cudownie było obserwować, jak św. Jan Paweł II siedział obok św. Marii Goretti, a Sługa Boży ks. Blachnicki rozmawiał ze św. Maksymilianem Kolbe.

Świętość nie jest ideałem, to owoc chrześcijaństwa. Bóg słabych ludzi uczynił świętymi, bo Bóg jest Specjalistą od rzeczy niemożliwych.

Potem młodzież poszła na ewangelizację mieszkańców naszego miasta. Trzymając w rękach baloniki z napisami o pięknie życia i radości nieba dzieliliśmy siętym z przechodniami. Większąść spotknych ludzi chętnie słuchała o świętych. Niektórzy wychodzili ze sklepów. Młodzież z radością powróciła do kościoła dziękując Bogu za wielkie rzeczy, które On uczynił.

s. Marietta Miksa