Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 21 lutego 2017, 21:04    

Nowy magazyn Archiwum Głównego Ruchu Światło-Życie w Lublinie


W 30. rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (1921-1987) jego spuścizna w postaci dokumentów aktowych, nagrań i fotografii zostanie przeniesiona do nowo przygotowanego magazynu Archiwum Głównego Ruchu Światło-Życie.

1. Dokumentacja ks. F. BlachnickiegoMagazyn zdołaliśmy przygotować w ciągu trzech ostatnich miesięcy 2016 roku dzięki akcji „Drenaż na drenaż”. Zebraliśmy 40 tysięcy złotych. Większość środków otrzymaliśmy od oazowiczów z diecezji lubelskiej. Poważne wsparcie otrzymaliśmy również ze strony budżetu centralnego Domowego Kościoła.

2.Dokumentacja w Archiwum Głównym Ruchu Światło-ŻyciePrzeprowadzone prace remontowo-budowlane objęły:

 • Przebudowanie dotychczasowego garażu na magazyn archiwum. Pomieszczenie otrzymało nową izolowaną wylewkę, odpowiednią posadzkę i ogrzewanie. Do magazynu zakupiono odpowiednie regały aktowe.
 • Osuszenie, zaizolowanie i otynkowanie piwnicznej kondygnacji domu,w którym znajduje się Archiwum Główne Ruchu Światło-Życie.
 • Przygotowanie odpowiednich odpływów dla wody gruntowej i deszczowej.
 • Wyremontowanie wejścia do domu i przygotowanie parkingu na trzy miejsca postojowe.
 • Położenie kostki brukowej na ścieżkach do dwu wejść do domu, głównego i od strony parkingu.

Łączny koszt inwestycji to 63 tysiące złotych.

3.Dokumentacja mechaniczna_kasety magnetofonowe z głosem ks. F. BlachnickiegoNa dokończenie inwestycji i pokrycie wszystkich kosztów potrzebujemy jeszcze 23 tysięcy złotych.

W tym szczególnym czasie – 30. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego – prosimy nadal o wsparcie, by zgromadzona i odpowiednio zabezpieczona spuścizna Założyciela naszego Ruchu mogła służyć nam i kolejnym pokoleniom.

Wpłat można dokonywać na poniższe konto z dopiskiem „W 30. rocznicę”.

Instytut im. ks. Franciszka Blachnickiego, ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 2, 34-450 Krościenko nad Dunajcem. Bank Millennium. Nr rachunku: 57 1160 2202 0000 0001 8317 7294

Robert Derewenda

Dyrektor Instytutu im. ks. Franciszka Blachnickiego

Lublin, dn. 21 lutego 2017 r.

KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

 • Formacyjne
 • Diakonijne
 • Inne

Zaproszenia

 • Centralne
 • Z Diecezji
 • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE