Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 15 stycznia 2015, 08:49    

Oaza i Filipiny

Apel Diakonii Misyjnej


Dziś papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę na Filipiny.

Św. Jan Paweł II napisał o kontynencie Azji w 1999 r. w adhortacji apostolskiej Ecclesia in Asia: „podobnie jak w pierwszym tysiącleciu krzyż wrósł w ziemię europejską, a drugim w amerykańską i afrykańską, możemy się modlić, by w trzecim tysiącleciu chrześcijaństwa wielkie żniwo wiary zostało zebrane na tym rozległym i żywotnym kontynencie”.

Jezus zachęca nas do czytania znaków czasu: w rozeznawaniu drogi, którą nas Pan prowadzi mamy słuchać, dokąd prowadzi nas Duch. Jeżeli uznajemy, że Ruch Światło-Życie ze swoim specyficznym charyzmatem jest darem dla całego Kościoła Powszechnego, a nie tylko dla Polski, powinniśmy spojrzeć szerzej. Moment jest historyczny! Ruch do którego należymy stawia kolejne kroki (po Chinach) na tym kontynencie. To piękne, że możemy mieć w tym swój udział!

W zeszłym roku niektórzy z Was mieli okazję osobiście poznać i polubić ks. Grega, Mary Grace, Grace Marie, Joriego i Lesliego. W najnowszym numerze „Wieczernika” (202) możecie przeczytać ich poruszające świadectwa. Stanowią oni obecnie pierwszą spotykającą się regularnie małą grupę formacyjną Ruchu Światło-Życie na Filipinach.

W tym roku celem Diakonii Misyjnej – zgodnie z życzeniem Moderatora Generalnego – jest zorganizowanie dla nich w Polsce rekolekcji II stopnia.  Myślimy także o zaproszeniu 2-3 osób równolegle na 1 stopień; prawdopodobnie będą to dwaj księża i seminarzysta (!). W dalszej perspektywie (2016) pragniemy zorganizować już na miejscu, na Filipinach,  rekolekcje 1 stopnia.

Na tegoroczne przedsięwzięcie potrzebne jest 22 tys. złotych. Chcemy Was poprosić o wsparcie, aby organizacja tych rekolekcji była możliwa.

Proponujemy: ustaw na swoim rachunku bankowym zlecenie stałe – np. co tydzień 5, 10 lub 15 złotych…  A może jesteś w stanie wesprzeć misje Ruchu jednorazową ofiarą?

Jeżeli zdecydujesz się na zlecenie stałe polegające na regularnym przelewie niewielkiej kwoty – prosimy, jeżeli możesz, daj znać: pozwoli nam to oszacować, czego możemy się spodziewać w dłuższej perspektywie.

Rachunek do wpłat jest następujący:

94 1560 1111 2107 0220 1803 0007
Stowarzyszenie „Diakonia Ruchu Światło-Życie”
ul. Blachnickiego 2    34-450 Krościenko
z dopiskiem: „Na cele statutowe – FILIPINY”
(wpłaty można odliczyć od podatku jako darowiznę)

Prosimy, przekazujcie nasz apel dalej, wśród znajomych, w kręgach, wspólnotach. Razem możemy zrobić coś wielkiego!

Z modlitwą,
Maciej i Monika Zimeccy
Diakonia Misyjna

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE