Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 20 września 2014, 18:24    

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia


Diakonia ŻyciaOaza Rekolekcyjna Diakonii Życia odbyła się w dniach 11-20 sierpnia 2014 r. Na stronie Centralnej Diakonii Życia zamieszczono świadectwa z tych rekolekcji:

 Znaczącym przeżyciem dla wielu uczestników rekolekcji był dzień wspólnoty w Ustroniu przypadający w trzecim dniu naszej oazy, na który zjechali się uczestnicy z okolicznych oaz. My jako Diakonia Życia przygotowaliśmy Godzinę Odpowiedzialności, podczas której można było usłyszeć trzy budujące świadectwa: o radości przeżywanej podczas przygotowywania wesela bez alkoholu, o otwartości na nowe życie oraz o adopcji, czyli przyjęciu dziecka jakim Bóg nas obdarzy. Od tego dnia poczuliśmy prawdziwego ducha braterstwa i jedności w naszej oazie.

Dla nas te rekolekcje były czasem uporządkowującym wiedzę z zakresu historii Diakoni Życia i jej niezwykle ważnego miejsca w Ruchu Światło-Życie. Przeżyliśmy wiele radosnych chwil podczas pogodnych wieczorów, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi i utwierdziliśmy się w przekonaniu, że służba życiu jest naszym powołaniem. Rekolekcje te dały nam siłę do działania w naszej diecezji.

 przeczytaj więcej

Wielkim odkryciem tych rekolekcji była dla mnie teologia ciała Jana Pawła II, której elementy i założenia były nam przybliżane każdego dnia. Chociaż po Oazie czuję niedosyt i potrzebę głębszego przestudiowania tego cyklu katechez Świętego Papieża, to już teraz Chrystus zmienił moje myślenie. Po tak wielu latach nieudanych prób negacji mojej cielesności w końcu zaczyna mi się udawać ją zaakceptować, a nawet za Papieżem uznać za coś dobrego, wymarzonego przez Boga.

przeczytaj więcej

Zaproszenie na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia, która odbędzie się w roku 2015 znajdziesz tutaj.

 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE