Oaza w Rwandzie

RwandaCharyzmat Ruchu Światło-Życie zdobywa coraz to nowe horyzonty. W zeszłym roku w Kenii odbyły się po raz pierwszy rekolekcje oazowe na ziemi afrykańskiej, praca jest kontynuowana, w tym roku odbędą się dwie oazy. Nowym kierunkiem jest Rwanda. Oazę I stopnia w tym kraju ma zamiar poprowadzić w Rwandzie grupa osób z Pallotyńskiego Wolontariatu Misyjnego Salvatti, w tym członkowie warszawskiej diakoni misyjnej – Ewelina Napora i ks. Przemek Krawiec SAC, moderator diakonii.

Tak o sobie i o tej misji mówi Ewelina:

Pochodzę z małej wsi Stanisławów (k. Mińska Mazowieckiego). Mam siódemkę młodszego rodzeństwa, które bardzo kocham. Jestem absolwentką wydziału Chemii UW. Mieszkam w Warszawie. Na co dzień pracuję w firmie farmaceutycznej.

Od 2005 roku należę do Ruchu Światło-Życie. Jest to początek mojego nawrócenia i pogłębiania swojej wiary. Od 8 lat jestem animatorką i odpowiedzialną za wspólnotę. Co roku w wakacje posługuję na dwutygodniowych rekolekcjach oazowych, prowadząc różne konferencje, warsztaty, modlitwy, zabawy, czy po prostu będąc dla innych osób, służąc rozmową.

Współpraca z ludźmi, a szczególnie z młodzieżą i dziećmi, dzielenie się z nimi wiarą, doświadczeniem sprawia mi wiele radości. Bardzo bliskie mojemu sercu od dłuższego czasu są misje. Do tej pory nigdzie nie wyjeżdżałam, ale staram się angażować w dzieła misyjne na miejscu.

Należę do Diakonii Misyjnej Ruchu-Życie oraz jestem koordynatorem Adopcji na Odległość.

W Rwandzie chciałabym się podzielić szczęściem spotkania Jezusa Chrystusa w swoim życiu. Chciałabym z pomocą innych osób zorganizować tam rekolekcje oazowe dla młodzieży, aby i oni mogli doznać tej radości spotkania Boga. Mamy już doświadczenie przeprowadzenia takich rekolekcji w Kenii, co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i ogromnym entuzjazmem.

Czas to miłość, dlatego chciałabym osobom spotkanym w Rwandzie ofiarować swój czas, swoje ręce i dać świadectwo prawdziwej wiary, nadziei i miłości. Jak mówi założyciel Ruchu Światło-Życie: „Na tym polega istota miłości, żeby posiadać siebie przez nieustannie czynienie daru z siebie”. To jest główna motywacja wyjazdu.

Ewelina nie wyrusza do Rwandy sama, jedzie ich tam sześcioro. Wyjazd jednego wolontariusza (bilet lotniczy tam i z powrotem + utrzymanie + materiały do pracy na miejscu) kosztuje 7 tysięcy złotych. Możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto: Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki.

Numer rachunku/konta: 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020. Bank Pekao SA, z dopiskiem: DAROWIZNA WOLONTARIAT – EWELINA.
IBAN: PL 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020
SWIFT: PKOP PL PW