Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 28 sierpnia 2018, 21:56    

Oazowicze na „dachu Europy”


Trójka oazowiczów ze Śląska zdobyła najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc (4810 m.n.p.m.) Mateusz Lampert, Marek Dziura i Damian Jurowicz z archidiecezji katowickiej 2 sierpnia stanęli na „dachu Europy”. Wędrówka nie była łatwa i okazała się rekolekcjami, podczas których musieli zmierzyć się ze spadającymi kamieniami, lawiną i własną słabością. Zdobycie szczytu zajęło 10 godzin i było to drugie podejście. Dwa dni wcześniej musieliśmy zawrócić z wysokości 4200 m.n.p.m ponieważ jeden z nas miał objawy choroby wysokościowej, a wieczorem przed wyjściem na szczyt zeszła ogromna lawina, która porwała dwie ścieżki na naszej trasie. Byliśmy pierwszą ekipą, która w nocy torowała nową drogę.  Zrealizowaliśmy swoje marzenie żeby stanąć na dachu Europy – mówi Marek Dziura. Prowadziły ich słowa z Ps 121,8: ” Pan będzie strzegł twego wyjścia i przyjścia teraz i po wszystkie czasy.” Były dla nich niezwykłym umocnieniem w trudnych chwilach. Na szczycie z wielką radością rozwinęli flagę Fos-Zoe, która jest odzwierciedleniem tego co noszą w sercach. Młodym alpinistom – oazowiczom gratulujemy sukcesu.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE